תוספים למג'נטו – איך זה עובד בפועל

תוספים למג'נטו

כל מי שמכיר מעט את עולם התוכנות, האתרים, האפליקציות, יודע שיש שני מסלולים עיקריים לתכנות ופיתוח. מסלול אחד מתייחס לעבודה על מערכות סגורות, כלומר, מערכות שרק מי שפיתח אותן יכול לעבוד עליהן, מסלול שני, מתייחס לעבודה על מערכות פתוחות, כלומר, פלטפורמות שהאנשים אשר פיתחו אותן, מאפשרים לכל אחד לעבוד עליהן, להכניס תוספים ופונקציות שהם מפתחים בעצמם, לטובת כלל המשתמשים. 

אחת המערכות שעובדות על קוד פתוח, היא מג'נטו Magento. מערכת סחר אלקטרוני שכתובה בשפת PHP, ומאפשרת לכל מי ששייך לקהילה, להוסיף תוספים ופונקציות שונות אשר ישרתו את כלל המשתמשים. 

מאחר ולא כולם מכירים את המערכת של מג'נטו, אז יהיה קל להסביר את הרעיון דרך פלטפורמה יותר מוכרת ונפוצה, זו של וורדפרס. מדובר על פלטפורמה לבניית אתרים, אשר כל אחד יכול להתקין וכל אחד יכול להוסיף לה תוספים שהוא פיתח, ולהציע אותם לכלל המשתמשים בחנת של וורדפרס. זה מאפשר למשתמשים ליהנות ממגוון רחב של תוספים ייחודים מצד אחד, ומצד שני, זה מאפשר למתכנתים לקחת תוספים קיימים ולנסות לעבוד עליהם, לשפר אותם. זה מה שלמעשה מתבצע במערכת מג'נטו. 

לשם מה אנחנו צריכים את זה

נניח ואנחנו חברה שעוסקת בסחר אלקטרוני, אנחנו רוצים להציע לקהל הסוחרים שלנו את הכלים הטובים ביותר בשביל לעבוד ולסחור. לכן, אנחנו נרצה להשתמש בתוספים שונים, כאלה שלא אנחנו בהכרח פיתחנו אך הם יכולים לעזור להם. 

צריך להדגיש בהקשר זה, שהתוספים יכולים לשפר את חווית הגלישה והשימוש במערכת, מה שכמובן יכול לשפר גם את תהליך הקידום של האתר בגוגל ויכול להוביל לתנועה הרבה יותר גדולה של משתמשים. לכן, משתלם גם להשתמש בתוספים של אחרים וגם לחפש דרכים לפתח ולשפר תוספים קיימים.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפקת קורסים דיגיטליים להצפת הידע באינטרנט
קורס דיגיטלי הוא חלופה למעשה לקורסים פרונטליים שאולי הכרתם עד היום. אם עדיין לא יצא לכם לרכוש קורס...
קרא עוד »
יול 21, 2018
Mpls- כיצד הוא מסייע לנו?
כל בית עסק, ארגון או חברה תשמח להגן על העסק שלה בכל דרך שהיא בטוחה ולגיטימית. יש כלים רבים להגנה ואחד...
קרא עוד »
מאי 03, 2018
כדאי להישאר מעודכנים עם כל מה שחם היום בטכנולוגיה!
השינויים בעולם הטכנולוגיה הם בלתי נגמרים, והרי שאם אתם מחפשים אחר דרך תמיד להישאר מעודכנים, אז בוודאי...
קרא עוד »
אוק 16, 2018