מה זה בדיוק קידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני

האמת שהשם די מסביר את עצמו: 'קידום אתרים' עוסק באמת בקידום ודחיפת האתר למיקום טוב יותר בתוצאות החיפוש של גוגל. כאשר מדובר בעסקים שמקבלים לקוחות דרך האתר שלהם, לפעולה כזאת תהיה השפעה ברורה ומיידית על ההכנסות והרווחים. מחקרים הראו שישנם הבדלים משמעותיים במספר הכניסות לאתר כתלות במיקום שלו בתוצאות החיפוש. ההבדל בין כל אחד מהמקומות הוא עצום. קידום אתרים אורגני, חייבים לזכור, הוא תהליך שבעצם מקדם דפים, לא אתרים שלמים, על פני מילות חיפוש. זה חשוב לציין מפני שלא כל מילות החיפוש נולדו שוות מבחינת הערך העסקי שלהן. מילות החיפוש שמהוות סימן ברור לקניה הן יותר מבוקשות לקידום על ידי עסקים. 'טיסות לואו קוסט לפראג' הוא ביטוי שמאותת על רצון או על רכישה פוטנציאלית. לעומתו 'הגבלות משקל טיסות לואו קוסט' הוא ביטוי עם פחות ערך מבחינת חברת תעופה. זה אולי ביטוי מעניין לחברת ביטוח או השכרת רכב אבל. אני מקווה שאתם מתחילים להבין את הרעיון. גוגל מקשר בין אנשים שמחפשים מידע לבין המידע. כאשר הגולש מחפש משההו שאולי יוכל למצא בעסק שלי, זה כבר מתחיל להיות מעניין עכשיו השאלה היא כיצד אני מצליח להיות זה שמושך אותו להקליק. זה קידום אתרים על קצה המזלג.

איך נראה תהליך קידום אורגני?

כל מקדם או חברת קידום עובדים באופן דומה בבסיס ושונה בפרטים. אצלנו יש תהליך מובנה שהתקבע והוא נראה בערך כך:

 1. מחקר מילות מפתח – מילות מפתח הן לב העניין, נגענו בזה מעט אבל ארחיב. ישנן מילות מפתח שמאד 'מתאימות' לנו כי הן מאותתות על לקוח כמעט וודאי. אותן מילות מפתח יהיו ככל הנראה קשות יותר לקידום. זאת מפני שהן מאד תחרותיות וכמו שאנחנו רוצים לקדם אותן, כך גם הרבה אחרים רוצים. התוצאה היא שיהיה קשה להגיע למקומות הראשונים בחיפוש. אני לא אומר שלא כדאי לקדם אותן (נקרא לטרגט מTARGET), אלא שתמיד צריך להעריך עלות מול תועלת. במקרים רבים, עם מחקר מילות מפתח טוב, נוכל להגיע לביטויים קלים יותר לטירגוט שיניבו תוצאות טובות ביחס להשקעה. מחקר מילים הוא שלב מהותי ומצריך הרבה נסיון. מחקר טוב ישפיע על הצלחת כל תהליך הקידום.
 2. כל מיני דברים טכנים – כאן אני כורך ביחד כל מיני שידרוגים ושינויים באתר שיוצרים אופטימציה שלו מבחינת איך שגוגל קורא אותו וגם מבחינת הגולש. לכל דף וכל תמונה באתר ישנם אלמנטים שצריכים להיות קיימים וכתובים נכון, בין אם זה כותרות, תיאורים או תגיות שונות. זהו השלב שבו נבחן כיצד נראה הדדף בתוצאות החיפוש וננסה לשפר אותו. שימו לב בפעם הבאה שתחפשו בגוגל איך הדפים שמופיעים בראש הם בעלי תיאורים חדים ומושכים יותר מדפים בעמוד השלישי למשל.. השלב הזה הוא גם מאד חשוב (הכל חשוב..) ומצריך הרבה ירידה לפרטים. מניעת הכפלות עמודים למשל, זהו נושא שבעל אתר ממוצע לא כל כך מכיר והוא ממש קריטי בקידום. זוהי כמובן רק דוגמא קטנה.
 3. יצירת תוכן – תוכן הוא אחד משני הגורמים החשובים ביותר מבחינת גוגל. יש הבדל בין תוכן טוב ותוכן טוב שהוא גם כתוב באופן נכון מבחינת קידום האתר. תהליך כתיבת התוכן כולל שדרוג של דפים קיימים באתר, כתיבת מאמרים לאתר וגם כתיבת מאמרים לאתרים חיצוניים מהם נקשר אל האתר שלנו… מה שמקשר אותי לקישורים (-;
 4. קישורים – אם תוכן הוא אחד משני הגורמים החשובים ביותר לקידום בגוגל, קישורים הוא השני. הקישורים מהווים בשביל גוגל מעין המלצות על האתר המקושר. מבלי להכנס יותר מדי לאיך עושים זאת (לא שזה סוד, מי שרוצה להרחיב הנה מאמר בנושא) אומר כך: נושא הקישורים הוא קריטי לקידום האתר. זהו נושא שצריך להיות מטופל באופן שוטף. השגת קישורים דורשת מיומנויות ונסיון שונה מאד ממה שנדרש בשלושת השלבים הקודמים.
 5. חווית משתמש – גוגל מחשיב יותר ויותר את חווית המשתמש ומודד אותה בכל מיני פרמטרים, חלקם ידועים יותר וחלקם פחות. חווית משתמש (USER EXPERIENCE) קשורה לכל תהליך הגלישה, מזמן הגלישה דרך העמודים והמיקומים אותם הגולש עבר וכלה במקומות עליהם לחץ והפעולות שביצע או לא ביצע. לדברים פשוטים כמו זמן טעינה או גודל פונט יכולה להיות משמעות מכרעת באופן הגלישה ולבסוף גם בתוצאות העסקיות. תחום נוסף שכמובן חם מאד הוא התאמת האתר למכשירים השונים והסמארטפון בראשם.

האם יש כזה דבר אתר לא מקודם?

כן, בעמוד השני של גוגל…טוב, אז מעבר לצחוק (שהוא גם מאד אמיתי במקרה הזה) אומר כך: כיום, אם אתר נמצא בתחום עסקי שהוא אפילו מעט תחרותי, הוא כמעט ולא יוכל להגיע למקומות הראשונים ללא פעולות קידום אורגני. הרוב המוחלט של האתרים שאתם רואים בתוצאות הראשונות הם אתרים שעברו קידום ואופטימיזציה על פני כל חמשת השלבים שציינתי.

קידום אתרים היום נעשה כבר בשלב תכנון והקמת האתר ומלווה אותו כל הזמן.

למה לא קידום ממומן?

מי אמר שלא? קידום ממומן יכול מאד להתאים למקרים של מכירות מידייות או ששולי הרווח גבוהים ומצדיקים מחירי הקלקה גבוהים.

היתרון הגדול בקידום אורגני על פני קידום ממומן הוא שהעלות היא יננה פר כניסה. כאשר אתר מקודם טוב, אף אחד לא סופר כמה כניסות היו לנו ומחייב אותנו על כך. תהליך הקידום הינה השקעה מאד משתלמת ומתאימה לרוב בעלי האתרים העסקיים.

במה מדובר מבחינת עלויות וזמן?

מבחינת עלויות של קידום מדובר כנראה בלא פחות מ2000ש"ח (אולי קצת פחות לעסק בתחום מאד לא תחרותי) ועד כמה אלפים. צריך להבין שבניית קישורים, יצירת תוכן, אופטימיזציה של האתר ועוד, עולה כסף רב גם למקדם אתרים. ככל שהתשלום יהיה גדול יותר כך יוכל המקדם לטרגט עוד מילות מפתח ולהביא עוד תנועה ועוד לקוחות לאתר. הדבר הנכון הוא לבנות הצעת מחיר שמתייחסת לפעולות שיעשו באתר ולמילות המפתח שיטורגטו. מבחינת הזמן הדרוש, הרי שכאן הקידום האורגני נופל מזה הממומן. כל הנושא הזה של קידום אורגני דורש הרבה סבלנות. המאמרים והתוכן מתפרסמים בהדרגה וכך גם הקישורים נבנים, לאט לאט. לגוגל יש גם זמן תגובה עד שהוא זוחל באתר, מפנים את השינויים ומעניק עליה בדירוג ובהופעה בתוצאות. טווח הזמן המקובל בכדי לראות תוצאות משמעותיות הוא בערך כמה חודשים עד שנה. יש לציין שפעליות מהירה מידי של קידום איננה רצויה ועלולה אף לפגוע בתוצאות הקידום.

הנה מדוע מאות לקוחות בחרו בנו:

עברנו על קידום אתרים אורגני ואני מקווה שהשתכנעתם שגם אתם צריכים. עכשיו הרשו לי לספר לכם עלינו ממש בתמצית:

 • אנחנו צוות של מקצוענים עם נסיון של שנים בתחום.
 • יש לנו מאות לקוחות מרוצים וסיפורי הצלחה ברזומה.
 • אנחנו מכירים את הרוב המוחלט של התחומים ויש לנו נסיון עבודה עם עסקים מכל הסוגים – החל מ ONE MAN SHOW וכלה בחברות הגדולות במשק.
 • תהליך העבודה שלנו מאד שקוף, אנחנו תמיד מעדכנים לגבי תוצאות ותהליכים שבוצעו.
 • אנחנו לא מחייבים התקשרות לתקופה כלשהי בחוזה. אנחנו רוצים לקוחות שרוצים להיות איתנו, לא שכבולים בחוזה.
 • אנחנו נכנסים רק לתהליכי קידום אתרים שאנחנו יודעים שנוכל להצליח בהם. לא נבטיח סתם תוצאות רק כדי לקחת את כספכם ולאכזב.
 • יש לנו הרבה אתרי תמיכה ואנחנו מסוגלים לבנות קישורים איכותיים הן מאתרים שלנו והן מהאתרים המובילים בארץ.
 • אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים וחדורים בגישת CAN DO!
טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי כוכבי מדבר על עידן הפרטיות ברשת
אחד הפרדוקסים הגדולים ביותר של תקופתנו, היא המשמעות של הביטוי פרטיות וכיצד היא באה לידי ביטוי...
קרא עוד »
אפר 26, 2020
רוצים לפתוח חברת סטארט אפ? קחו כמה טיפים יעילים 
בשביל להיות יזם (או יזמית) טכנולוגי מצליח לא חייבים להיות בעלי ההשכלה הטכנולוגית הרחבה ביותר. מה שכן...
קרא עוד »
אפר 06, 2022
למה חשוב להתקין אנטי וירוס?
אדם מן הישוב כלל לא חושב על העובדה כי יש הרבה מאוד עבריינים אשר מאיימים עלינו ורוצים ברעתנו. העובדה כי...
קרא עוד »
מאי 10, 2019