מה זה חווית משתמש ולמה זה צריך לעניין אתכם

מה זה חווית משתמש

חווית משתמש הינה החוויה של הלקוח אשר בא במגע עם עסק מסוים, הן בעולם הדיגיטלי והן בעולם הפיזי. מדובר למשל, על החוויה של הלקוח, אשר נכנס לחנות מסוימת ומתרשם מהעיצוב שלה, מהאווירה ששוררת בה ומשירות הלקוחות שהוא זוכה לקבל. הדבר נכון כמובן, גם בעולם הדיגיטלי, שבו הלקוח בא במגע עם האתר של העסק, האפליקציה שלו או העמוד העסקי שלו ברשתות החברתיות השונות. חשוב לזכור כי בשנים האחרונות רוב העסקים התחילו להשקיע בתחום הדיגיטל, ולכן רק הגיוני להשקיע יותר ויותר בחוויית המשתמש של הגולשים והלקוחות הפוטנציאליים. למעשה, כל סוג של מוצר דיגיטלי מוצלח, חייב לספק היום חוויה איכותית ונעימה עבור המשתמש, על מנת לעקוף את המתחרים ולהפוך למותג בלתי מעורער בתחומו.

כל מה שחשוב לדעת אודות חווית משתמש

קודם כל, חשוב להבין כי חווית משתמש מהווה היום את אחד הפקטורים המהותיים ביותר בהצלחתה של אפליקציה, מערכת או אתר אינטרנט. כל משתמש מצפה היום לחוויה חיובית, היות ומדובר על סטנדרט שלא ניתן לערער עליו. לכן יש צורך בעבודת אפיון חווית משתמש איכותית ומקצועית, שמטרתו לחקור את הצרכים של המשתמשים ולסנכרן אותם עם היעדים של האתר או האפליקציה. בצורה כזו, ניתן להגיע לשלב העיצוב והפיתוח בצורה נבונה יותר, עם הבנה ברורה של הגורמים שיש לתת עליהם את הדעת. למשל, ממשק משתמש ידידותי ואינטואיטיבי מהווה חלק בלתי נפרד מכל אתר ומכל אפליקציה. אף גולש לא היה רוצה להסתבך עם ממשק שדורש למידה ארוכה, ולכן במקרים מסוג זה, הרוב יעדיפו לעבור למתחרים. מסיבות אלו בדיוק, יש צורך להשקיע בחוויה של המשתמש ובממשק נוח ומובן. זהו המרכיב העיקרי להצלחה של האפליקציה, היות וחוויה חיובית מובילה תמיד לשימוש חוזר בה. 

כיצד לייצר חווית משתמש חיובית יותר?

ישנן דרכים שונות לייצר חווית משתמש איכותית ונעימה עבור המשתמש, אבל ישנם שלבים שונים שיש לעבור, על מנת להבטיח את הצלחת התהליך. למשל, יש צורך לאפיין את האתר או את האפליקציה לפי קהל היעד של העסק, לגלות יצירתיות בעיצוב וכמובן להשקיע בממשק ידידותי ואינטואיטיבי עבור המשתמש.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכנה לניהול רכש – ככה בוחרים נכון
מנהלי רכש בארץ ובעולם יודעים עד כמה סדר ארגון ויעילות חשובים לעבודה כה מדוקדקת וחשובה. ניהול רכש עוסק...
קרא עוד »
יול 02, 2020
פיתוח אפליקציות לאייפון – איך עושים את זה בצורה נכונה
אחת המהפכות הגדולות ביותר שהביא לעולם מכשיר אייפון, הן אפליקציות אשר מותקנות בתוך המכשיר ומאפשרות...
קרא עוד »
אפר 22, 2021
סרטון אנימציה לעסקים קטנים – כיצד הוא יכול לעזור להם
עסקים קטנים, באופן טבעי, נדרשים לא פעם להתמודד עם מצבים מסוימים באמצעות מעט מאוד כלים שעומדים לרשותם....
קרא עוד »
פבר 23, 2021