מהי מערכת Power BI ולמי היא מתאימה?

סרטון תדמית

מערכת Power BI היא כלי ה– BI של מיקרוסופט. ראשית, כדאי שנבין מהי בכלל BI?

BI (=Business intelligence) זוהי למעשה בינה עסקית. מדובר במערכת אשר יודעת להפיק מידע משמעותי עבור עסק מסוים, מתוך מכלול של כל הנתונים הנאספים על ידו. המערכת מספקת מידע היסטורי, מידע עכשווי ותחזיות עתידיות בנוגע לפעילות העסקית של העסק, ובעזרתן ניתן לאתר דפוסים משמעותיים לניהול העסק וליצור כלים שיסייעו בקבלת החלטות ניהוליות. הצורך במערכותBI הולך וגובר ככל שקיים גידול במידע הנאסף במערכות הממוחשבות בעסק ויש צורך בניתוח הנתונים הרלוונטיים וריכוזם, כמו גם קיום בקרה על אופן איסוף הנתונים ותוכנם. מערכת BI מאפשרת הסקת מסקנות, ייעול בהתנהלות העסק וכאמור, קבלת החלטות ניהוליות.

כלי ה– BI של מיקרוסופט – מערכת Power BIהיא מערכת מאוד מתוחכמת, אשר מאפשרת בזמן אמת לגלות נתונים, לשלבם עם נתונים אחרים הקיימים במערכת, לתקן דפוסי התנהלות ולהסיק מסקנות. זאת לאור העובדה שאנו חיים בעולם שבו המידע כל הזמן משתנה.

מערכת Power BI היא מערכת קלה ללימוד ולשימוש, ניתן להציג בה את כלל הנתונים במערכת בתוך דקות ספורות, קיימים בה חיבורים מובנים לשירותים הנפוצים ביותר בשוק כיום: Facebook, Google, Sales Force ועוד, והנתונים במערכת מוצגים בשפת האקסל. יתרון נוסף ומדהים הוא העובדה שניתן להשתמש במגוון עצום של גרפים מאיריעיניים מבחינה ויזואלית הנמצאים במערכת וכן לייבא שלל ייצוגים גרפיים נוספים מתוך גלריה המתעדכנת מדי חודש.

אחד היתרונות הבולטים של מערכת Power BI היא עובדת היותה מערכת self service BI ובכך משחררת את בעל העסק מהתלות באנשי IT שהינם מומחי BI. אמנם, בשלב השאלה העסקית ובשלב ההתממשקות למקורות המידע יהיה עדיין צורך באנשי IT אך משלב יצירת המודלים, יצירת הדו"חות ושיתוף הידע – המערכת מאפשרת שימוש עצמאי.

נקודה חשובה נוספת היא ש-Power BI כולל חיבור ישיר לענן, כלומר ניתן לשתף את תוצרי המערכת עם עובדי הארגון ואף מחוץ לארגון, אפשר לקבוע שהמערכת תבצע ריענון אוטומטי בכל שעה ויש גישה למידע מכל מחשב, באמצעות דפדפן או אפליקציה.

לסיכום, מערכת Power BI מאפשרת למשתמש לגשת לנתונים באמצעות הדפדפן, לשאול שאלות, לקבל תשובות, לצפות בתרגום ויזואלי שלהן ולמעשה לנהל אינטראקציה עם המערכת – הכל בזמן אמת. בכך היא מקרבת את המשתמש העסקי אל המערכת, תוך הענקת עצמאות מלאה.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם אדם טל נחשב לגורו אינטרנטי?
אנשים רבים מחשיבים את אדם טל לגורו אינטרנטי, מאחר ומדובר על אחד האנשים המוכרים והידועים ביותר בתחום...
קרא עוד »
מרץ 03, 2021
מרעיון למוצר
איך הופכים רעיון למוצר? הרעיון של מוצר יכול להיות דבר מאוד חזק. זה יכול להיות התחלה של משהו חדש או...
קרא עוד »
ספט 21, 2022
חשיבות מחקרי שוק להצלחת העסק שלנו
  בכדי שהעסק שלנו יצליח עלינו לבצע הרבה דברים, אנחנו צריכים לדאוג להעסיק את העובדים הטובים ביותר,...
קרא עוד »
יונ 12, 2017