5 טיפים בעיצוב חווית משתמש

עיצוב חווית משתמש

איך תגרמו לגולש חוויית משתמש? עיצוב חוויית המשתמש של הגולש, היא זו שתכריע האם הגולש יישאר באתר או בממשק, או יעדיף לעבור לאתר אחר. עיצוב חווית משתמש של מסכי תוכנה, יגביר מכירות של תוכנה. אך כיצד ניצור את החוויה? במאמר זה, נביא 5 טיפים:

להשתמש בשפת עיצוב אחידה של אייקונים ברורים

שפת העיצוב הטובה ביותר יום של חווית משתמש, מבוססת על אייקונים. אבל, כדי למשוך את הגולש: חשוב שהאייקונים יהיו בגוון אחיד, ובסגנון עיצובי אחיד. חשוב שהסמלים יהיו ברורים.

לא לשים יותר מ 7-9 אייקונים בכל מסך

למוח האנושי, יש יכולת של קליטת מספר פריטים במקביל. ולכן, לא מומלץ לשים פריטים רבים במסך. כאשר מפזרים תיבות עם אייקונים במסך, לא מומלץ שיהיו יותר מ7-9 תיבות עם אייקונים בדף.עיצוב חווית משתמש

שמרו על כללי הנגישות והנראות

כשם שבמדינת ישראל יש חוק להנגשת מבני ציבור, כך למעשה קיים חוק להנגשת אתרי אינטרנט. אתר אינטרנט צריך להיות נגיש. ישנם תוספי אינטרנט במערכות השונות, המסייעות לשמור על נגישות. ניתן באינטרנט למצוא מידע על שילובי הצבעים היוצרים נגישות לאתר. חשוב גם ליצור נראות טובה של האתר. נראות טובה, תמשוך גם את האוכלוסייה שאין לה בעיות ראיה.

להקפיד לשים את ההנעה לפעולה בצורה ברורה

במסכים רבים, קיימת הנעה לפעולה. ההנעה לפעולה- קריאה, או אלמנט הגורם לגולש לבצע פעולה. למשל: טופס הרשמה, כפתור רכישה, טופס יצירת קשר, ועוד. חשוב מאוד שהכפתור יהיה בולט באתר. לכל אתר, יש צבע דומיננטי, וצבע פחות דומיננטי. צבע הכפתור המניע לפעולה, צריך להיות הצבע הפחות דומיננטי, וכך הוא יבלוט לגולש.

לבצע בדיקות שמישות למסכים שעיצבתם

חשוב מאוד להקפיד על אפיון ועיצוב, אך חשוב לא פחות- השמישות של האתר בסוף. אם המסך לא עובד כמו שצריך- כל העבודה לא משתלמת. לכן, חשוב ליצור מסך דמה, בו מוודאים שהלחצנים יעבדו כמו צריך, הקישורים, והגולש יגיע אל הדפים או הפעולות צריך לבצע. לפעמים- המעצב יכול ליצור למסך אחד 2 ווריאציות, ולבדוק איזו מהם הגולש יעדיף בפועל.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בית דפוס – כיצד בוחרים את המקום הנכון
כל מי שמחפש היום בית דפוס, בין אם זה לצורך עבודה חד פעמית, כמו למשל הדפסה של הזמנות לאירוע, הדפסה של...
קרא עוד »
יונ 17, 2018
לא רק למעצבים – 5 טיפים בפוטושופ לצלמים
תוכנת פוטושופ היא התוכנה הכי פופולרית בעולם העיצוב, כל מעצב פנים או אדריכל או צלם שמכבד את עצמו, משתמש...
קרא עוד »
מרץ 22, 2021
האם קידום אתרים עם התחייבות לתוצאות הוא ריאלי?
קידום אתרים הוא תחום די מסתורי לרבים, ולמען האמת, מלבד כמה חוקים וידע על מה שעובד בשטח, אף אחד לא יודע...
קרא עוד »
יונ 30, 2016