קידום אתרים – מקפצה לעתיד ורוד

קידום אתרים

עשרות קורסים והדרכות המיועדים לאנשים העומדים בפני פתיחת עסק או ניהול חברה פועלים בישראל. בין הקורסים הבדלים רבים בנושאי הלימוד ובדרך העברתם. אך כמה שלא תחפשו, לא תמצאו הדרכה אחת שבה נושא קידום האתרים והדגשת חשיבותו אינם נכללים בסילבוס הלימודים. אם עד לפני 20 שנה הנושא לא היה קיים, ולפני עשור הוא עוד היה בחיתוליו, הרי שכיום קידום אתרים הוא אחד מאבני הראשה של כל חברה ועסק בדרך להצלחה.

מהו קידום אתרים?

קידום אתרים הוא כינוי למכלול פעולות ברשת האינטרנט אשר מטרתן המרכזית היא "דחיפת" העסק והאלמנטים המקשרים את הגולש לתכניו במנועי החיפוש המובילים ובראשם "גוגל". במילים אחרות, קידום אתרים נועד כדי שתופיעו בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש, ורצוי כמה שיותר גבוה. למה זה חשוב? במשפט אחד – כי מאות אלפי אנשים מזמינים שירות או מוצר מחברה / עסק המופיעים בעמוד הראשון של גוגל. עובדה.

מה נדרש?

כדי להגיע למצב אוטופי שכזה, נדרשת עבודה מרובה במספר רב של אפיקים בו זמנית. בכלליות, עבודת קידום יעילה מתרכזת במישור הפנימי, דהיינו – האתר שלכם על שלל מרכיביו, ובמישור החיצוני, כלומר – באלמנטים כמו מאמרי קידום, מלל קישור במנועי החיפוש (אותו משפט-שניים המתארים את השירות אותו אתם מציעים בגוגל ובשאר מנועי החיפוש), יחסי ציבור, אזכורים וכדומה. חשוב להבין את חשיבות יעילות העבודה בשני המישורים. לעולם פעילות רק במישור אחד לא תביא להצלחה כוללת. יש לתת על כך את הדעת בבחירת חברה לקידום אתרים ובבחינת היכולת המקצועית שלה.

קידום אתרים הוא ריצה למרחקים ארוכים ובהחלט לא "זבנג וגמרנו". מדובר בדרך פעולה של ניסוי וטעייה, שבה בוחנים בכל עת אתקידום אתרים תוצאות הפעולה הקודמת. שיא אפקטיביות התוצאות בקידום מגיע, לרוב, כחצי שנה עד תשעה חודשים מרגע יציאת התהליך לדרך. נקודה חשובה נוספת היא להמשיך להכות בברזל בעודו חם, כלומר – לא להפסיק לקדם כשמגיעים לתוצאות הרצויות. עוד נקודה קריטית היא הקידום העצמי. קידום אתרים מקצועי אינו עניין זול (סביב 2,000 ₪ לחודש) ורבים בעלי העסקים שנוטים לוותר על שכירת שירותי חברה מקצועית ובחירה בנתיב קידום עצמי. במרבית המקרים, מדובר ברעיון גרוע שיוביל, במקרה הטוב, לדריכה במקום ובמקרה הרע לירידה תלולה. קידום לא ניתן ללמוד באינטרנט ואפילו לא דרך חברים מעולם הפרסום. מדובר במקצוע לכל דבר, הדורש הבנת שוק האינטרנט ותחום העיסוק של החברה. אם אין ברשותכם את הידע הנדרש, חסכו מעצמכם את הזמן והמאמץ בדרך לאי ההצלחה.

נסיים ונאמר שקידום אתרים הוא כלי שיעילותו גבוהה כחלק מתמהיל שיווק שלם, הכולל נגיעה ברשתות חברתיות, פורטלים, פרסום קונבנציונאלי ועוד. לסיכום – קידום אתרים מושלם פועל במישור הפנים וחוץ אתרי במקביל, נעשה על ידי חברה מקצועית, בחשיבה לטווח ארוך וכחלק מתמהיל שיווקי כולל. קידום אתרים – להגיע למרכז הבמה.

אולי גם יעניין אתכם: עיצוב אתרים, בניית אתרים.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מצלמות לאירועים המנויים – מה החשיבות שלהן באירוע?
מצלמות לאירוע המוני – מה חשיבותן באירוע? מצלמות הן חלק חשוב בכל אירוע מנוי. הם עוזרים ליצור תחושה של...
קרא עוד »
מאי 08, 2023
מערכת דיוור – הכלי האפקטיבי ביותר לשיווק
בעבר, אם היינו רוצים להעביר מסר לקהל רחב, אזי שהפתרון שלנו היה, לפרסם בטלוויזיה, ברדיו, לשים פליירים...
קרא עוד »
מרץ 03, 2020
פרספקטיבה של Insider: הבנת ההתאמה של מערכות חשבונאות
שוקלים להטמיע מערכת הנהלת חשבונות עבור העסק שלך, אך מתלבטים אם היא מתאימה? בחירת מערכת הנהלת החשבונות...
קרא עוד »
אפר 01, 2024