קידום אתרים לנכים

קידום אתרים

פוסט אורח מאת מכללת סולו

מציאת תעסוקה עבור נכים הינה תחום רגיש עד מאוד. הנכות מהווה לא רק מקור לבושה – אלא קושי אמיתי בתפקוד עצמאי ובהסתגלות לתנאים חברתיים שונים עד מצבים מסוימים בהם הנכה אינו יכול להשתלב כלל. נכים מתמודדים עם בעיות תפקודיות יומיומיות שונות ונמצאים בסיטואציות רבות ללא כל סיוע חיצוני. ההתמודדויות היומיומיות מפתחות אצל הנכים את המודעות והשרשה של הקושי הקיים. מסיבות אלו, רצוי ביותר לחזק ולהרבות בחוויות המעצימות את הדימוי העצמי והחוויה החיובית.

תהליך חיפוש עבודה

הנושא הופך קשה עוד יותר כאשר מדובר במציאת תעסוקה עבור נכים. מצב התעסוקה בישראל אינו מעודד, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעבודה עבור בעלי נכות כלשהי. המגבלות הפיזיות או הנפשיות עלולות ליצור תסכול עמוק וחסם משמעותי מחיפוש אחר עבודה מתגמלת. על מנת לשפר את מיומנויות העבודה וכדי להשתלב במעגל העבודה המשותף לכולם עושה האדם הנכה מאמצי – על ולא מעט פשרות.

אמנם, ישנה אמונה לפיה נכים משולבים בעבודות מיוחדות ומקבלים ליווי אישי הקליקו למידע בנושא, אולם יש בכך מן האמת החלקית בלבד. נכים המנסים להשתלב במעגל העבודה, אשר יכולותיהם מאפשרות להם להגיע להישגים מרשימים – נמצאים נפסלים ממשרות שוב ושוב רק על בסיס נכותם. על מנת להתמודד עם הקשיים וליצור חיים מאוזנים ובריאים, חשוב לחפש אחר מקורות הכנסה המחזקים ותומכים בדימוי העצמי החיובי של הנכה ולא להיפך.

עבודות המבוססות על כשרון אישי

כשרון אישי הינו מתנה שלא ניתן להחליף או להחזיר. לכל היותר, ניתן לזלזל בה ולהזניח אותה, וגם אז – תמיד יהיה ניתן להשקיע בה בשלב מאוחר יותר בחיים. על מנת לתת לנכה תחושה חיובית בעבודה ולדרבן אותו להתפתח בכוחות עצמו וללא דחיפה חיצונית, חשוב לזהות מבעוד מועד את הכשרונות הייחודיים לו ולשים עליהם את הדגש. באם קיים תחום התמחות בלימודים או ניסיון בעבודה מסוימת בעבר, הנאה מפעולות מסוימות ועוד – כל אלו מהווים מפתח חיובי להתפתחות עתידית בריאה על בסיס כישורים ויכולות ומבלי להתייחס לנכות.

עבודות מול מחשב

עבודות שאינן מביאות לידי תסכול מאפשרות לרבים לפתח תחביבים, תחומי עניין ואף קריירה משגשגת מול המחשב. נכים רבים מוצאים את עצמם בתום שנות לימודים רבות ללא מקום עבודה המוכן לקבלם עם הנכות. עבודות שונות ומגוונות כגון הקלדה ועיצוב גרפי יכולות לפתוח לנכה עולם שלם של אפשרויות תעסוקה מגוונות, מעשירות ומבטיחות. מה גם שהעבודה מול המחשב אינה שוחקת את כוח הרצון ואת מיומנויות ההשתלבות של הנכה.

יתרונותיה של עבודה מול מחשב אינם מתמצים רק בקושי מול העיסוק עצמו. לעבודה מול מחשב יתרונות רבים כגון היעדר הצורך בניידות יומיומית למקום העבודה וחזור, אין התמודדות עם הבושה במפגש עם לקוחות או אנשים חדשים וחשיפת הנכות וכן ישנו חופש מפאת היעדר התלות בתנועה הפיזית במשרד או בדרך אליו. כמו כן, עבודה מול מחשב אינה מעייפת פיזית, מעניקה לנכה תחושת בטחון בה הוא יכול לעבוד עם לקוחות ואפילו לשווק את עצמו.

עיצוב גרפי למתחילים ועיצוב גרפי למתקדמים

כיום ניתנות אינספור אפשרויות מגוונות עבור נכים להשתלבות בשוק העבודה בתחומי העיסוק השונים. עיצוב גרפי הוא בין הענפים המרכזיים המסייע לאלפי נכים מי שנה לפתח קריירה אישית ולהתקדם בקצב ייחודי להם. גם חסרי הכשרה בתחום יכולים ליהנות מקורסים ייעודיים ומתחומי לימוד ממוקדים בענף העיצוב הגרפי – שבסופם הם בעלי היכולת להתחיל לעבוד באופן מיידי.

הקורסים לעיצוב גרפי מותאמים לרמת הלומד ומוצעים במגוון התמחויות ומיקודים שונים. ניתן להרשם לקורסים בשעות ובימים שנוחים לתלמיד כך שלא משנה מה הוא הקצב האישי, ניתן לרכוש את כל הידע הדרוש מבלי לקום מהכיסא. תודות לטכנולוגיות משופרות ומתקדמות המוצעות כיום, ניתן להיעזר בתוכנות ומחשבים המתופעלים על פי צרכי המשתמש ויכולותיו. באופן זה, גם הגבלה מסוימת אינה פוסלת לחלוטין את הנכה מלימודים או מהמשך התקדמות בתחום.

קריירה עצמאית או התקדמות בחברה מובילה?

הגדולה של עיצוב גרפי לנכים מצויה באפשרות לפתח קריירה מבוקשת ונחשקת למשך שנים רבות, מבלי לפתח תלות במקומות עבודה או בקשיים הפיזיים. קריירה עצמאית יכולה להיות הפתרון לתלות כלכלית ותעסוקתית של שנים רבות ולפתוח את הדלת לעתיד הרבה יותר נעים (קיראו עוד על כמה עולה לקדם אתר בגוגל באתר של דניאל זריהן) למשל וכמה יכולה לסייע הכנסה כזו לבעלי מוגבלויות).

ישנו מגוון רחב של אפשרויות התפתחות בתחום של עיצוב גרפי לנכים. בין שאתם טיפוסים עצמאיים שלא אוהבים לקבל מרות, אינדיבידואלים ובעלי יכולת ניהול עצמי ובין שאתם מעדיפים לשרת בחברה מוכרת ולעשות שירות בעבור השמות הגדולים בתחום או אפילו בחברה ציבורית – תוכלו למצוא מגוון רחב של אפשרויות התפתחות והעצמה אישית תודות ללימודי עיצוב גרפי מהבית.

המלצה את מכללה ללימודי עיצוב גרפי מהבית – מכללת סולו onlinegraphic.co.il

קראו גם: האם כדאי להיכנס לתחום קידום האתרים?

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צילום לחנויות אינטרנט – משפיע על המכירות
דבר כמו צילום מוצרים לחנויות אינטרנט יכול להיות בעל השפעה עצומה על היקף המכירות של כל חנות אינטרנטית....
קרא עוד »
דצמ 18, 2021
אוטוקאד – מה צריך לדעת על התוכנה הזאת?
אם אתם הנדסאים, מנהלי עבודה, אדריכלים או עוסקים בכול תחום של שרטוט, בניה ותכנון: חשוב שתכירו תוכנה...
קרא עוד »
יונ 23, 2021
מהו קורא ברקוד ואיך הוא עובד?
כל מוצר בו אנחנו משתמשים כולל ברקוד, מדובר בקוד דיגיטלי אשר משלב פסים שחורים ולבנים ומספר מיוחד....
קרא עוד »
ספט 19, 2016