5 התכונות שמעסיקים מחפשים במתכנת JAVA

מתכנת JAVA זו עבודה שיש לה דרישה גבוהה בתחום התכנות והפיתוח. JAVA היא שפת תכנות שמשתמשות בה חברות גדולות לניהול ה-Back-End שלהן, וחברות באופן כללי נהנות מהביצועים הטובים ונוחות התכנות בשפה זו. JAVA חולשת גם על תחום האפליקציות באנדרואיד, באינטרנט של הדברים (IoT) ועוד. לפי אתר idatalabs, ישנן 162,812 חברות שמשתמשות בשפת התכנות JAVA. בגדול- JAVA היא שפה רלוונטית חשובה ויחסית קלה ללמידה למתחילים ללא רקע בתחום.

לעבוד בתור מתכנת JAVA

כשמתכנת JAVA מתחיל יוצא לשוק העבודה מהר מאוד הוא יבין שלמצוא את העבודה הראשונה זו לא תמיד משימה קלה בניגוד לתחום של קידום אתרים ששם ניתן למצוא עבודה מהר יותר. ישנה תחרות גבוהה על מקומות העבודה והמעסיקים בררנים מאוד. ובכל זאת, ישנם פרמטרים שחוזרים על עצמם הרבה אותם המעסיקים מחפשים אצל המועמדים לתפקיד.

אז מה צריך?

מועמד המגיע לראיון עבודה חייב להיות מוכן, לשדר ביטחון ואווירה חיובית של שחקן-צוות. פרמטרים נוספים:

  1. ידע מקצועי- זה אמנם מעט מובן מאליו, אבל המעסיקים רוצים לדעת מה אתם יודעים, ומצפים בעיקר לעובדים עם רקע טכנולוגי מבוסס. תואר אקדמי ו/או ניסיון הם לרוב הנטייה של המעסיקים, לכן חשוב לבוגרי הקורסים להפגין שהידע שלהם לא מועט. פרוייקט מוצלח מקורס JAVA יכול לבטא יכולות ולבוא לטובתכם, ולעיתים מומלץ גם להתחיל בפרוייקט קטן בסכום נמוך על מנת לצבור את הניסיון ולהגיע עימו לראיון העבודה. בקורס המרצים יכולים לתת את העצות שלהם מהשטח ומההיכרות שלהם לגבי הידע שעשויים לדרוש מכם בראיון, מה כדאי להביא כניסיון וכו'.
  2. יכולות תקשורת טובה ועבודה בצוות- חלק מאוד משמעותי מהעבודה בתכנות, ובתור מתכנת בפרט, כולל עבודה של צוות, הצורך להבין הוראות במדויק ולחלוק ולבטא רעיונות, לקבל ביקורת והערות לעיתים וכו'. למעסיקים חשוב לדעת שהם מעסיקים Team Player שיהווה תוספת טובה לעבודת הצוות. תקשורת טובה מביאה לצוות יעיל יותר ולאווירה טובה בין חברי הצוות. זוהי יכולת חשובה כמעט כמו הידע הטכנולוגי הנדרש, וחשוב להכיר זאת ולדאוג שזה הרושם שתצרו על המעסיק הפוטנציאלי.
  3. תשוקה- חברות שמחפשות מתכנתי JAVA יצפו למועמדים שנלהבים לגבי השפה, שאוהבים לעבוד איתה ומאמינים ביכולותיה הגבוהות. זה נשמע לעיתים מופרך מאחר וישנן הרבה שפות תכנות כיום לא רעות בכלל, אבל תשוקה לשפת התכנות יכולה להעיד על הנכונות בתור מתכנת JAVA להעמיק בשפה ולמצוא פתרונות מסובכים, אם צריך, מבלי לוותר.
  4. גמישות כעובד- מעסיקים הרבה פעמים ישאלו על הנכונות לעבוד שעות נוספות אם יהיה בכך צורך. כמובן שחשוב לשמור על הגבולות ההגיוניים של שעות העבודה לפי מה שאתם יכולים לעמוד בהם מבלי להישחק מהר, אך השאלה על גמישות שעות העבודה כמעט תמיד תעלה.

גמישות כמתכנת- בתור מתכנת שעבר קורס ג'אווה,  לדוגמה, יכול להיות מצב בו עבדת זמן רב על אלמנט מסויים וגילית שצריך להוריד אותו או להוסיף לו. מתכנת צריך להיות מוכן שבתהליך התכנות יהיו הרבה מאוד שינויים, לעיתים גם בגלל טעויות של מישהו אחר, ולעיתים למורת רוחו או דעתו. חשוב שמתכנת יהיה ערוך למצבים האלה ולקבלם מבלי להתמרמר ובכך להבטיח את עצמו כנכס לצוות- אם נוח לעבוד אתכם, ירצו אתכם.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לעצב חדר ילדים בהתאמה אישית
כשמדברים על עיצוב חדרי ילדים בהתאמה אישית, השאלה הראשונה שעולה היא התאמה אישית של מי? שלכם או של...
קרא עוד »
נוב 21, 2020
כך תבחרו את שרת האחסון לאתר העסקי שלכם
אם יש לכם עסק חי ונושם המהווה את מקור הפרנסה העיקרי או המשני שלכם, כנראה שגם יש לכם אתר המספר עליו...
קרא עוד »
אוק 20, 2020
רשימת ציוד חובה למדפסת תלת מימד
כאשר רוכשים מדפסת תלת מימד יש לוודא כי מחזיקים בציוד אשר יאפשר את הפעלתה התקינה של המדפסת. הציוד הזה...
קרא עוד »
ספט 15, 2016