נפגעי תאונת עבודה: איך תוכלו לממש את הזכויות שלכם?

עורך דין תאונות עבודה
עורך דין תאונות עבודה

בעבור כולנו, העבודה שלנו היא אחד הדברים החשובים ביותר. מעבר לעובדה כי הבסיס החברתי האיתן שלנו והמקום בו אנו נותנים דרור ליצירתיות שלנו ולכישורים שלנו, מדובר במקור הפרנסה שלנו ובדרך בה אנו דואגים לעתיד שלנו ולעתיד ילדינו. בדיוק בגלל זה אנשים מוכנים להשקיע הרבה מאד בעבודה, לתת שעות נוספות אם צריך, לסייע מעבר לדרישות התפקיד ולחתור תמיד למצוינות. אבל מה קורה כאשר אנו לא יכולים לעבוד מסיבה מסוימת באופן זמני או קבוע כתוצאה מתאונת עבודה? ובכן במקרה כזה, אנו עלולים להיות מושבתים לתקופה משמעותית מה שעלול בהחלט לפגוע בפרנסה שלנו. לכן, אם גם אתם חוויתם מצב כזה או שחלילה תחוו בעתיד, כך תוכלו לממש את הזכויות שלכם.

ייעוץ משפטי קודם לכל

צריך לומר את האמת הקרה – במקרה של תאונת עבודה – ביטוח לאומי, חברות הביטוח הפרטיות ומקרים מסוימים למרבה הצער גם מקום העבודה שלכם לא ימהרו לגשת לעזרתכם ולעזור לכם לקבל את מה שמגיע לכם. על כן מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה בהקדם האפשרי לאחר הפגיעה כדי להבין מהם בדיוק הצעדים שעליכם לעשות וכמובן לשכור שירותים משפטיים וייצוג הולם במקרה הצורך.

איסוף מידע ומסמכים

שימו לב כי במידה ותצטרכו להגיש תביעה יהיה עליכם להציג הרבה מסמכים ואישורים המעידים על הפגיעה שנעשתה וכמובן אישורים רפואיים על התהליכים הרפואיים שעברתם ומצבכם הנוכחי כעת. על כן ההמלצה החמה היא לאסוף את כל המידע באופן קפדני ולתייק אותו בצורה מסודרת כל שתוכלו להעביר אותו אל מי שמייצג אתכם במהירות וללא עיכובים מיותרים.

במקרים פשוטים אפשר לנסות לבד

ישנן תאונות עבודה פשוטות יחסית שישביתו אתכם לזמן קצר ובמקרים כאלה לרוב הדברים שמגיעים לכם הם מוגדרים וברורים למדי. לכן בשלב הראשון אין שום בעיה לנסות ולהתנהל מולכם מול מקום העבודה וביטוח לאומי ולנסות למצות את הזכויות שלכם בעצמכם. אם זה לא עובד תוכלו תמיד לגשת לעורך דין ולהיעזר בסיוע משפטי מקצועי.

בכל מקרה, מומלץ תמיד לעמוד על הזכויות שלכם ולא לוותר על מה שמגיע לכם.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בונים חנות וירטואלית
כפי שבניית חנות פרונטאלית היא סוג של אומנות, כך גם בניית חנות וירטואלית באתר אינטרנט. על פניו זה נשמע...
קרא עוד »
דצמ 20, 2018
בדיקות תוכנה – לאיזה שכר אפשר להגיע?
ככל שתצברו יותר ניסיון בתחום של בדיקות תוכנה, כך השכר שלכם צפוי לעלות (בדקו כאן על תפקיד בודק תוכנה...
קרא עוד »
ספט 21, 2021
מיקור חוץ QA
מיקור חוץ היא דרך מצוינת להפחית עלויות, לשפר את האיכות ולהרוויח יותר זמן. עם זאת, בסביבת העבודה המהירה...
קרא עוד »
דצמ 12, 2022