נפגעי תאונת עבודה: איך תוכלו לממש את הזכויות שלכם?

עורך דין תאונות עבודה
עורך דין תאונות עבודה

בעבור כולנו, העבודה שלנו היא אחד הדברים החשובים ביותר. מעבר לעובדה כי הבסיס החברתי האיתן שלנו והמקום בו אנו נותנים דרור ליצירתיות שלנו ולכישורים שלנו, מדובר במקור הפרנסה שלנו ובדרך בה אנו דואגים לעתיד שלנו ולעתיד ילדינו. בדיוק בגלל זה אנשים מוכנים להשקיע הרבה מאד בעבודה, לתת שעות נוספות אם צריך, לסייע מעבר לדרישות התפקיד ולחתור תמיד למצוינות. אבל מה קורה כאשר אנו לא יכולים לעבוד מסיבה מסוימת באופן זמני או קבוע כתוצאה מתאונת עבודה? ובכן במקרה כזה, אנו עלולים להיות מושבתים לתקופה משמעותית מה שעלול בהחלט לפגוע בפרנסה שלנו. לכן, אם גם אתם חוויתם מצב כזה או שחלילה תחוו בעתיד, כך תוכלו לממש את הזכויות שלכם.

ייעוץ משפטי קודם לכל

צריך לומר את האמת הקרה – במקרה של תאונת עבודה – ביטוח לאומי, חברות הביטוח הפרטיות ומקרים מסוימים למרבה הצער גם מקום העבודה שלכם לא ימהרו לגשת לעזרתכם ולעזור לכם לקבל את מה שמגיע לכם. על כן מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה בהקדם האפשרי לאחר הפגיעה כדי להבין מהם בדיוק הצעדים שעליכם לעשות וכמובן לשכור שירותים משפטיים וייצוג הולם במקרה הצורך.

איסוף מידע ומסמכים

שימו לב כי במידה ותצטרכו להגיש תביעה יהיה עליכם להציג הרבה מסמכים ואישורים המעידים על הפגיעה שנעשתה וכמובן אישורים רפואיים על התהליכים הרפואיים שעברתם ומצבכם הנוכחי כעת. על כן ההמלצה החמה היא לאסוף את כל המידע באופן קפדני ולתייק אותו בצורה מסודרת כל שתוכלו להעביר אותו אל מי שמייצג אתכם במהירות וללא עיכובים מיותרים.

במקרים פשוטים אפשר לנסות לבד

ישנן תאונות עבודה פשוטות יחסית שישביתו אתכם לזמן קצר ובמקרים כאלה לרוב הדברים שמגיעים לכם הם מוגדרים וברורים למדי. לכן בשלב הראשון אין שום בעיה לנסות ולהתנהל מולכם מול מקום העבודה וביטוח לאומי ולנסות למצות את הזכויות שלכם בעצמכם. אם זה לא עובד תוכלו תמיד לגשת לעורך דין ולהיעזר בסיוע משפטי מקצועי.

בכל מקרה, מומלץ תמיד לעמוד על הזכויות שלכם ולא לוותר על מה שמגיע לכם.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ההיבטים הנסתרים: חשיפת ציוויים פחות מוכרים של מערכת משאבי אנוש
בנוף המתפתח כל הזמן של משאבי אנוש (HR), החוכמה הקונבנציונלית מתרכזת לרוב סביב גיוס, הכשרה ושכר. עם זאת,...
קרא עוד »
אוק 09, 2023
למה חשוב שהדומיין יהיה רשום על שם בעל האתר?
נניח ואתם נותנים לקבלן לבנות את הבית שלכם, הוא בונה אותו כמו שאתם רוצים, אך כשאתם מקבלים את הבית בסיום...
קרא עוד »
ינו 25, 2016
איך תוכן איכותי תורם לקידום אתרים
אם החלטתם שהגיע הזמן לקדם את האתר שלכם, חשוב שתדעו כי בחירת מקדמים המציעים תוכן טוב ואיכותי: תתגלה...
קרא עוד »
מרץ 11, 2019