נגישות אתרים באמצעות תוסף נגישות

תוסף נגישות אתרים

כל מי שמעוניין לבצע הנגשה לאתר שלו, חייב לדעת כי קיימות שתי דרכים עיקריות לבצע את המשימה. האופציה הראשונה היא לבצע הנגשה באמצעות הקוד של האתר, מדובר באופציה שעומדת בדרישות החוק ומספקת הנגשה מלאה של האתר לכל ציבור הגולשים בעלי המוגבלויות. האופציה השנייה היא ביצוע נגישות אתרים באמצעות תוסף נגישות, תוסף זה יכול להתחבר למערכת ניהול תוכן של האתר, או לחילופין להיות משולב באופן ישיר בקוד של האתר. אין ספק כי האופציה השנייה תהיה מהירה יותר וברוב הפעמים גם זולה יותר, אבל כמו לכל דבר אחר, גם כאן יש לא מעט יתרונות מול חסרונות.

נגישות אתרים באמצעות תוסף נגישות – לעומת נגישות אתרים באמצעות קוד

כאשר מתבצעת הנגשת אתר באמצעות תוסף נגישות, האתר המונגש תלוי למעשה בעדכונים השוטפים של התוסף. בחלק מהמקרים למשל, כאשר מתקיים עדכון גרסה של מערכת ניהול התוכן של האתר, התוסף יפסיק לעבוד כהלכה היות והוא לא הותאם לעדכון הזה. לכן, תוסף נגישות יכול לשמש בצורה נפלאה לטווח הקצר, אבל בטווח הארוך אין שום וודאות שהוא יעבוד בהתאם לציפיות שלכם. לעומת זאת, הנגשה במתבצעת על ידי שימוש בקוד, תהיה יעילה ופעילה בכל שינוי ובכל עדכון גרסה. כאשר משתמשים בהנגשה שמתבצעת באמצעות קוד, קיימת תמיכה טכנית מלאה ואחריות מלאה על המוצר.

לעומת זאת, תוסף נגישות לא תמיד מבטיח תמיכה טכנית ובטח שלא בחינם. לא תמיד כותב התוסף מוכן לספק אחריות מלאה למוצר שלו, דבר שיכול להוביל לתוצאות בעייתיות. כדאי לקחת בחשבון שרוב התוספים אינם מותאמים לתוכן בשפה העברית, ולכן לא יוכלו למעשה להנגיש את האתר שלכם, במידה והוא כתוב בעברית. הנגשה באמצעות קוד שנכתב על ידי חברה ישראלית, תהיה אופציה הרבה יותר טוב במקרה הזה.נגישות אתרים

>>> אנו ממליצים להתייעץ עם דניאל זריהן לגבי סוג ההנגשה שמתאימה לאתרכם

 

לסיכום, נגישות אתרים באמצעות תוסף נגישות לא מספק בדרך כלל את כלל הציפיות של בעלי האתרים ומי שאמון על המשימה של קידום אתרים. מדובר אומנם בפתרון שיכול להיות יעיל לטווח הקצר, אך לטווח הארוך עדיף יהיה להשתמש בהנגשה באמצעות קוד. כדאי לדעת גם כי רוב התוספים מספקים הנגשה חלקית בלבד, ולכן יש צורך להתקין מספק תוספים שונים שעלולים להתנגש אחד בשני.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיקון לפטופים
המהפכות הטכנולוגיות גרמו לכך שהמחשב נהפך כמעט למוצר חובה בכל בית. אם עד לפני כ-30 שנה היו המחשבים מוצר...
קרא עוד »
יונ 19, 2019
בניית אתרים ועיצוב אתרים
היום לא ניתן לקיים עסק, ללא אתר מושקע ומקצועי. בשנת 2020 אין שום יכולת לוותר על אתר אינטרנט מקצועי לעסק,...
קרא עוד »
אוג 02, 2020
כדאי להישאר מעודכנים עם כל מה שחם היום בטכנולוגיה!
השינויים בעולם הטכנולוגיה הם בלתי נגמרים, והרי שאם אתם מחפשים אחר דרך תמיד להישאר מעודכנים, אז בוודאי...
קרא עוד »
אוק 16, 2018