מערכת ניהול לידים

מערכת ניהול לידים

ליד הוא אדם המשאיר לכם פרטים באתר או במקום אחר שלכם ברשת ומתעניין בשירות/במוצר שלכם. כאשר אדם שם את פרטיו באתר מתוך התעניינות בשירותי העסק שלכם הוא למעשה מבקש שנציג שלכם יחזור אליו, יספק לו מידע נוסף ויאשר לו מה שהוא רוצה לדעת למעשה. מדובר בדרך היותר "עצלה" של הגולש לדבר עם נציג שלכם מבלי להתקשר ישירות אלא להשאיר את פרטיו ושאתם תחזרו אליו. מערכת ניהול לידים תהיה מערכת שתקבל את פרטי הליד דרך האתר, הפייסבוק או תשתית שיווק אחרת שלכם שפרסמתם בה את האפשרות להשאיר לכם פרטים ותכניס את הליד לרשימה בהתאם ליעד ממנו הוא הגיע. כעת תוכלו לנתב את הליד, לטפל בו, למלא את ההיסטוריה והמידע עליו ועוד. 

מדוע זה חשוב להשתמש במערכת ניהול לידים?

מערכת שכזו כולל עשרות רבות של פונקציות המסייעות לנהל לידים בצורה נכונה. כאשר יש לכם לקוח או שניים בשבוע או כמה לקוחות בודדים בעסק הרי שלא תצטרכו תוכנת crm / מערכת לניהול הלקוחות האלה ולרוב תוכלו להסתדר בעצמכם. מה קורה במידה ויש לכם כמה לידים ביום לפחות אשר פונים אליכם? אתם תצטרכו מערכת שבאמצעותה תוכלו לנהל את כל הלידים הללו, לראות מהיכן הגיעו, באיזה תאריך, יום ושעה, מאיזה עמוד או מודעה הם יצרו קשר ועוד. הנתונים הללו יאפשרו לנציגים שלכם נקודת פתיחה טובה יותר לשיחה עם הלידים ומכיוון שלידים חדשים מסומנים כחדשים במערכת, כך תדעו שהם לא טופלו עדיין על ידי הנציג שלכם. 

תכונות המערכת

לכל מערכת ניהול לידים יש את היתרונות שלה והתכונות שלה. התכונות הבסיסיות של כל מערכת תהיה ניהול של רשימת הלידים, מאילו קמפיינים הם הגיעו והאפשרות לסמן את הלידים שהם בטיפול או היכן הם נמצאים בתהליך המכירה, מה היסטוריית השיחות עמם וכו'. ישנן מערכות מתקדמות יותר המציעות גם מאפיינים וכלים נוספים כמו בקרת איכות אוטומטית של לידים לפי הפרטים שלכם, סינון לידים כפולים, ניתוב לידים לפי סוג קמפיין, הפקת דוחות סטטיסטיים מנתונים שונים, הוספת מחיר ותקציב לפי לקוחות לסוכני משנה ועוד.

למי מתאימה מערכת שכזו?

בדרך כלל חברות פרסום או עסקים מסוגים שונים עושים שימוש במערכת הזה. גם אנשי המקצוע המתמחים בניהול קמפיינים של פרסום מסוגים שונים יכולים לעשות שימוש בה. מרכזי מכירות, טלמרקטינג ומרכזי שירות לקוחות. יצרני לידים שהם בעלי אתרים מרובים ורוצים לחבר את כל הלידים למערכת ולדעת מאיזה אתר כל ליד הגיע ולנתב אותו בצורה נכונה ועוד.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מערכת מסחר בוולסטריט – למה זה כדאי?
אם אתם סוחרים בשוק ההון, אתם בוודאי יודעים להשקעות יש שני צדדים - יש את הצד שמניב תשואות ומייצר רווחים,...
קרא עוד »
ספט 30, 2020
עורכי הדין טננבאום ווקנין: מקצועיים בליווי עסקאות ומיזמים בעולם ההיי-טק
יחסית אל הגודל של המדינה ואל הוותק שלה, מדינת ישראל מצליחה בצורה מאוד יפה לפתח את הכלכלה שבה. הרבה מכך...
קרא עוד »
מאי 20, 2018
מורה פרטי למתמטיקה תל אביב – בחרו באחד עם ניסיון עשיר
בחירת מורה פרטי למתמטיקה תל אביב צריכה להיעשות תוך כדי שאתם מתחשבים בהיקף הניסיון שלו וביכולת שלו...
קרא עוד »
מרץ 06, 2022