איך לרשום פטנט בין לאומי?

הסכם שותפים

כיום רבים שואפים ליצור המצאה – משהו חדש שלא קיים בעולם, שנותן מענה לצורך כלשהו, מציג טכנולוגיה חדשה ובאופן כללי, עשוי להביא שינוי בעולם וגם הרבה מאוד כסף לממציא. על מנת להתקדם משלב זה והלאה, יש לבצע רישום פטנט, משום שהמצאה לכשעצמה לא מהווה נכס כלשהו. זאת בניגוד לפטנט, שכבר משייך את ההמצאה לאנשים הרשומים בפטנט ומאפשר ליצור ממנו הכנסה, למכור את המוצר למדינות שונות בעולם וכו'.

מדוע כדאי לרשום פטנט בינלאומי?

העולם הפך לקטן וקומפקטי ועל מנת להשיג את ההשפעה הגדולה ביותר באמצעות ההמצאה שלכם, יש לפעול בכל רחבי העולם. המטרה הזאת מושגת, בין השאר, באמצעות רישום פטנט בינלאומי שיאפשר למנוע מצבים שבהם מישהו אחר ירשום פטנט על טכנולוגיה דומה במדינה אחרת ויכבוש חלק משמעותי מהשוק. ולמרות שרישום פטנט בישראל עשוי לקחת עד מספר שנים, חשוב לזכור שגם ההליכים הבינאלומיים דורשים זמן. יחד עם זאת, ניתן להגיש בקשת לזירוז תהליכים, ובמקרים מסוימים זה עוזר, בעיקר בקיומם של נימוקים מוצדקים ומובהקים וגורם מסייע.

כיצד רושמים פטנט בינלאומי?

לאחר שמתקבל הפטנט המקומי או במהלך התהליך לקבלתו – ניתן להגיש בקשות דומות במדינות אחרות הרלוונטיות לתחום הפעילות, או במסגרת האיגוד ה-PCT הנרחב שכולל בתוכו 150 מדינות ובהחלט עונה להגדר של רישום פטנט בינלאומי. בישראל ניתן להגיש בקשה לרישום פטנט באחת מהשפות הרשמיות במדינה – עברית, אנגלית או ערבית. באופן טבעי, את הפטנט הבינלאומי יש להגיש בשפה האנגלית, ובמידת הצורך לתרגם את התוכן מעברית. כדאי שתהיה הלימה בין כל הבקשות, על מנת שהתהליכים יתקדמו באופן דומה בכל המישורים. חשוב מאוד שהטכנולוגיה תהיה מגובשת וברורה, למרות שלא חייבים להציג מוצר מוכן על מנת לקבל אישור פטנט. אך בדרך כלל תהיה דרישה לענות על שאלות רבות בהקשר של ההמצאה, זאת על מנת להוכיח מעבר לכל ספק שמדובר בפיתוח בעל ערך לחברה העולמית.

מי יעזור לכם בצורה היעילה ביותר?

הליך רישום פטנט בינלאומי זהו הליך לא פשוט וארוך מאוד. על מנת לעבור אותו בצורה מוצלחת מההתחלה ועד הסוף, חשוב מאוד למצוא את הגורמים המסייעים האיכותיים ביותר בתחום, שילוו אתכם גם בישראל וגם בחו"ל, ייתנו מענה מהיר גם לרשם הפטנטים וגם לכם הלקוחות.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לעצב חדר ילדים בהתאמה אישית
כשמדברים על עיצוב חדרי ילדים בהתאמה אישית, השאלה הראשונה שעולה היא התאמה אישית של מי? שלכם או של...
קרא עוד »
נוב 21, 2020
יתרונותיהם של ספרים דיגיטליים
ספרים דיגיטליים עדיין לא מחליפים את הספרים הפיזיים אולם הם הרבה יותר פופולריים מאשר בעבר. די לראות את...
קרא עוד »
מרץ 02, 2021
לינקדאין למגייסים – המקום בו עובדים מחפשים מעסיקים
אם אתם מחפשים אחר דרך לגייס עובדים לעסק או לחברה שלכם - חשוב שתדעו כי אחת הפלטפורמות המוצלחות לחיפוש...
קרא עוד »
ינו 22, 2018