למה כדאי להשקיע ולערוך הסכם שותפים אצל עורך דין

הסכם שותפים

במקרים רבים אנשים מקימים עסק יחדיו עם שותפים. השותפים יכולים להיות חברים או בני משפחה הנהנים מרמה גבוהה של אמון או אנשים זרים שחברתם איתם על בסיס אינטרסים עסקיים משותפים. בין אם אלו מכרים הנהנים מאמון אישי או אנשים זרים (שגם נהנים מרמה מסוימת של אמון אחרת לא הייתם עושים איתם שותפות), עדיין יש צורך בהסכם שותפים. אין כאן מקום להבנות בעל פה אלא צורך אמתי בהסכם שותפים כתוב.

הסכם שותפים הוא מסמך בעל תוקף משפטי ויש לנסח אותו בעזרת עורך דין הבקיא בשפה המשפטית ויודע איך לנסח הסכם שותפים בצורה הנכונה אשר תמנע מחלוקות בעתיד. אבל אין מדובר רק בשפה המשפטית המתאימה אלא בתוכן עצמו. כאשר אתם מקימים עסק חדש אתם בדרך כלל מלאים באופטימיות. אמנם טוב שכך, אך בכל זאת אתם מוגבלים לראות לטווח הקצר את הכיוונים השונים שאליהם העניינים יכולים להתגלגל. העסק יכול להצליח והעסק גם יכול להיכשל וכמובן עלולות להיות לכך סיבות שונות. כל תרחיש אפשרי טומן בחובו פוטנציאל לבעיות משפטיות ומתיחות בין השותפים עד כדי רצון לפרק את השותפות. ואתם יודעים איך אומרים עורכי הדין ״כל הסכם הוא טוב עד שמתגלות הבעיות״.

הסכם שותפים אצל עורך דין

החשיבות של הסכם בין שותפים

הסכם שותפות מסודר הוא לא רק הקלף שלכם לרגע שבו יתפוצצו הדברים. הוא למעשה תעודת ביטוח המחזקת את הקשר בין השותפים וממש מסייעת במניעת בעיות. הסכם שותפים מפזר את הערפל על כל הסוגיות הקשורות בשותפות ומחזק את ההבנה בין שני הצדדים. הסכם השותפים מגדיר את מערכת היחסים הין השותפים ויוצר מפת דרכים לניהול העסק על פי הבנות שסוכמו מראש. הרי חילוקי הדעות צפויים להתגלות בכל צומת דרכים ואפילו לגבי החלטות קטנות המתרחשות מידי יום, לכן הסכם השוטפים מגדיר את אופן ההחלטות מראש ומי מוסמך לקבל אותן.  מחלוקות יכולות לצוץ על נושאים של תמחור מוצרים ושירותים; שכירות של משרד במקום זה או אחר וכל נושא קטן או גדול.

בהסכם שותפים אשר נערך על ידי עורך דין תוכלו למצוא התייחסות לכל צורת ההתאגדות של העסק ואחוזי הבעלות; ההשקעות של כל אחד מהשותפים בעסק והתפקידים התפעוליים שכל אחד מהם מקיים בעסק.

לסיכון, אין שום ספק שהדרך היחידה לערוך הסכם שותפים היא באמצעות עורך דין. אלו הן סוגיות חשובות מאוד והשארתן כלוט בערפל עלולה ליצור מחלוקות רבות ובעיות רבות אשר בסופו של דבר עלולות להפיל את העסק, דבר שהוא לרעת על הצדדים המעורבים.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדפסות – להחליף טונר או לקנות מדפסת חדשה?
כיום בכל בית ובכל משרד יש מדפסת. ניתן למצוא מדפסות רבות במחירים אטרקטיביים מאוד, לעתים כאלה שעולות...
קרא עוד »
דצמ 23, 2021
פתיחת חברה בע"מ
חברה בע"מ היא ישות משפטית שטומנת בחובה יתרונות רבים לבעליה. בעיקר נהנים בעלי חברה מאחריות מוגבלת, כך...
קרא עוד »
נוב 24, 2017
שלבים בהקמת עמותה: מה חשוב לדעת?
פעמים רבות אנו מחפשים איך לעשות שינוי בעולם, להוציא את הראש מהבית ולעשות משהו טוב למען אנשים אחרים. יש...
קרא עוד »
אוק 08, 2020