איך עושים סקרים?

איך עושים סקרים

ביצוע סקרים שנוגעים לשיפור שירות, מוצר או ביצוע סקר לפני השקה של שירותים או אמנים, מוצרי צריכה, מפלגות ועוד – חשוב במיוחד לבעלי עסקים, מוסדות, ארגונים וחברות שכן ביצוע פעולה זאת יכולה לאפשר למנהלים לקבל אינדיקציה לגבי פופולאריות של מוצר, איכות השירות, שירותים שאינם מוצלחים, כמו גם דרכי מכירה שונות.

כיום ישנה חברת סקרים המתמחה בביצוע סקרים מסוגים שונים כאשר החברה תאפשר לבעלי חברות וארגונים לבצע 'בדק בית' אודות השירות או המוצר שלהן, כמו גם להבין מה יש לשפר וממה חשוב להפטר.איך עושים סקרים

אבל כיצד עושים סקרים? ומהן השיטות השונות לביצוע הסקר?

הנה כמה שיטות עיקריות לביצוע סקרים:

סקרים טלפוניים –  סקרים טלפוניים נערכים כבר שנים ארוכות, כנראה מאז המצאת הטלפון. הסקרים מתבצעים על ידי צוות גדול שמקבל רשימת לקוחות ומבצע שלל ראיונות טלפוניים שהחברות המקצועיות בנו על מנת לקבל תובנות ומידע מלקוחות אודות מוצר או שירות.

סקרים אינטרנטיים – מאד המצאת האינטרנט קל יותר לסקור קהלי יעד ולקוחות קיימים וזאת באמצעות שלל שאלונים למילוי עצמי שיכולים הגולשים ברשת למלא, ללא צורך בנציג שיבצע את הסקר בטלפון או בכל צורה אחרת.

בנוסף סקרים אינטרנטיים מאפשרים לסקור באמצעות כלי מדיה שונים כמו: תמונות, קטעי וידיאו ואודיו, ובצורה זו לבחון אלמנטים ויזואליים, ביניהם: קונספטים ותוכן פרסומי, אריזות, זיהוי לוגו של מותגים וכדומה.

לקוח סמוי – לקוח סמוי נועד לבדוק ולסקור את השירות המכירה וההתנהלות בשלל בתי עסק תוך שברשתות למשל הסקר יתבצע במגוון סניפים של הרשת. הלקוח הסמוי מגיע לסניפים בודק את הנראות שלהן, את השירות, את אמצעי המכירה ושיטת המכירה במקום ולאחר מכן מגיש דוח אודות התוצאות לחברות מקצועיות, כמו גם לבעלי הארגונים, הרשתות והחברות.

קבוצות מיקודקבוצות מיקוד מאפשרות ביצוע מחקר איכותני שמיושם לפי גיאוטופגרפיה, תוך שחוקרים בכירים מבצעים את הסקר באמצעות הבנה של כל פרט בביצוע הפעולה. הקבוצות המורכבות מאנשים מסוגים שונים נסקרות על ידי מגוון דיספלינות, ביניהן: פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה ארגונית, מנהל עסקים ושיווק, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מדעי ההתנהגות וניהול.

ראיונות עומק – רעיונות עומק מתבצעים בשיטה של אחד על אחר תוך שחוקרים בחירים מראיינים צרכנים על ידי דיסציפלינות הכוללות: פסיכולוגיה חברתית, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מנהל עסקים ושיווק, ייעוץ ארגוני וניהול.

מיפוי אנליטי – מיפוי אנליטי מאפשר שימוש במודלים גיאו-סטטיסטיים ומתמטיים, אשר באמצעותם ניתן לנתח עוצמות של תופעות אותן חוקרים ובכך לקבל תוצאות ויזואליות.

לסיכום, כיום לא חסרות חברות לביצוע סקרים באמצעות שלל שיטות, ולכם נותר לבחור את החברה המקצועיות והטובה מכל!

קראו גם:

חשיבות מחקרי שוק להצלחת העסק שלנו

כך תהיו צרכי תקשורת טובים יותר

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרט תדמית – לשם מה?
בשנים האחרונות הולכת וגוברת תופעה של הפקת סרט תדמית לעסקים. יותר ויותר עסקים מבינים כי עליהם לפנות אל...
קרא עוד »
יול 10, 2017
קידום אתרים אורגני: מדוע מדובר באפיק השיווק המשתלם ביותר?
אם צריך לבחור ענף אחד שצמח באופן משמעותי במיוחד בשנים האחרונות ובמיוחד מאז עלייתה של רשת האינטרנט,...
קרא עוד »
אוג 23, 2020
פורטל ארגוני הוא אתר אינטרנט או אפליקציה המספקים מגוון שירותים לעובדי ארגון. זה יכול לשמש את העובדים...
קרא עוד »
ספט 19, 2022