איך עושים סקרים?

איך עושים סקרים

ביצוע סקרים שנוגעים לשיפור שירות, מוצר או ביצוע סקר לפני השקה של שירותים או אמנים, מוצרי צריכה, מפלגות ועוד – חשוב במיוחד לבעלי עסקים, מוסדות, ארגונים וחברות שכן ביצוע פעולה זאת יכולה לאפשר למנהלים לקבל אינדיקציה לגבי פופולאריות של מוצר, איכות השירות, שירותים שאינם מוצלחים, כמו גם דרכי מכירה שונות.

כיום ישנה חברת סקרים המתמחה בביצוע סקרים מסוגים שונים כאשר החברה תאפשר לבעלי חברות וארגונים לבצע 'בדק בית' אודות השירות או המוצר שלהן, כמו גם להבין מה יש לשפר וממה חשוב להפטר.איך עושים סקרים

אבל כיצד עושים סקרים? ומהן השיטות השונות לביצוע הסקר?

הנה כמה שיטות עיקריות לביצוע סקרים:

סקרים טלפוניים –  סקרים טלפוניים נערכים כבר שנים ארוכות, כנראה מאז המצאת הטלפון. הסקרים מתבצעים על ידי צוות גדול שמקבל רשימת לקוחות ומבצע שלל ראיונות טלפוניים שהחברות המקצועיות בנו על מנת לקבל תובנות ומידע מלקוחות אודות מוצר או שירות.

סקרים אינטרנטיים – מאד המצאת האינטרנט קל יותר לסקור קהלי יעד ולקוחות קיימים וזאת באמצעות שלל שאלונים למילוי עצמי שיכולים הגולשים ברשת למלא, ללא צורך בנציג שיבצע את הסקר בטלפון או בכל צורה אחרת.

בנוסף סקרים אינטרנטיים מאפשרים לסקור באמצעות כלי מדיה שונים כמו: תמונות, קטעי וידיאו ואודיו, ובצורה זו לבחון אלמנטים ויזואליים, ביניהם: קונספטים ותוכן פרסומי, אריזות, זיהוי לוגו של מותגים וכדומה.

לקוח סמוי – לקוח סמוי נועד לבדוק ולסקור את השירות המכירה וההתנהלות בשלל בתי עסק תוך שברשתות למשל הסקר יתבצע במגוון סניפים של הרשת. הלקוח הסמוי מגיע לסניפים בודק את הנראות שלהן, את השירות, את אמצעי המכירה ושיטת המכירה במקום ולאחר מכן מגיש דוח אודות התוצאות לחברות מקצועיות, כמו גם לבעלי הארגונים, הרשתות והחברות.

קבוצות מיקודקבוצות מיקוד מאפשרות ביצוע מחקר איכותני שמיושם לפי גיאוטופגרפיה, תוך שחוקרים בכירים מבצעים את הסקר באמצעות הבנה של כל פרט בביצוע הפעולה. הקבוצות המורכבות מאנשים מסוגים שונים נסקרות על ידי מגוון דיספלינות, ביניהן: פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה ארגונית, מנהל עסקים ושיווק, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מדעי ההתנהגות וניהול.

ראיונות עומק – רעיונות עומק מתבצעים בשיטה של אחד על אחר תוך שחוקרים בחירים מראיינים צרכנים על ידי דיסציפלינות הכוללות: פסיכולוגיה חברתית, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מנהל עסקים ושיווק, ייעוץ ארגוני וניהול.

מיפוי אנליטי – מיפוי אנליטי מאפשר שימוש במודלים גיאו-סטטיסטיים ומתמטיים, אשר באמצעותם ניתן לנתח עוצמות של תופעות אותן חוקרים ובכך לקבל תוצאות ויזואליות.

לסיכום, כיום לא חסרות חברות לביצוע סקרים באמצעות שלל שיטות, ולכם נותר לבחור את החברה המקצועיות והטובה מכל!

קראו גם:

חשיבות מחקרי שוק להצלחת העסק שלנו

כך תהיו צרכי תקשורת טובים יותר

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
6 דרכים מומלצות לעשות כסף מהאינטרנט
האינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד ואחת מאתנו. הוא מספק לנו מידע לכל דבר שאנו צריכים, פרטים...
קרא עוד »
ינו 26, 2022
איך להשיג עוקבים אמיתיים בטיקטוק?
TikTok היא פלטפורמה מצוינת ליוצרי תוכן להגיע לקהל שלהם ולשתף את הרעיונות שלהם. אבל זה יכול להיות קשה...
קרא עוד »
יונ 05, 2023
טיפים לצילום מוצר ביתי שנראה כמו צילום מקצועי
בעידן שבו אנחנו חיים רבים מאיתנו צריכים לצלם לא מעט מוצרים שונים על בסיס קבוע. יש מי שמצלם מוצרים...
קרא עוד »
יונ 09, 2017