מהו מתכנת full stack?

מתכנת full stack

במהלך השנים, אנחנו יכולים לראות התפתחות של תפקידי פיתוח ותכנות שונים. ככל שעולם האינטרנט ועולם התוכנה בפרט משתכלל ומשתפר, כך נוצרות אופציות חדשות לתהליך התכנות והפיתוח של אמצעים אינטרנטיים או דיגיטליים שונים. 

כך למשל, בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר את המונח מתכנת FULL STACK. מדובר על תחום שעבר לא הכרנו והיום הוא נחשב לאחד מתחום הפיתוח והתכנות הפופולאריים ביותר. בדומה לתחומים אחרים, גם תחום זה נלמד בבתי ספר ובקורסים שונים, ולא מעט צעירים וצעירות מבקשים להתמחות בו, מתוך כוונה להפוך לאנשי מקצוע בתחום זה. 

לפני שנסביר מה זה בכלל, חשוב להדגיש, כל מי שמעוניין להשתלב בעולם הייטק בכלל והאינטרנט בפרט, רצוי מאוד שיבחר לעצמו תחום מקצועי שהוא יכול להיות טוב בו, תחום מקצועי שמעניין אותו, וכן כזה שהוא יכול למצוא בו אתגר מקצועי. מעבר לכך, רצוי מאוד למצוא תחום שניתן להתפרנס ממנו בצורה יפה. אין ספק שתחום כמו FULL STACK יכול להתאים לכך. 

במה עוסק מתכנת בתחום זה?

למעשה, מתכנת FULL STACK אחרי על הארכיטקטורה של התוכנה מהתהחלה ועד הסוף. כלומר, הוא אחראי על כל מה שקשור לאופן בו התוכנה נראית וכיצד הלקוח מקבל אותה מהצד שלו. הוא מתייחס לכל שלב בתהליך התכנות והפיתוח, ובסופו של דבר באופן בו ניתן לעבוד עם התוכנה וליישם את האמצעים שהיא מספקת. 

צריך לומר, מתכנת בתחום זה עוסק לא רק בתכנות של תוכנות שונות אלא גם בבניית אתרים על ידי שפות שונות למשל HTML5 או שפות אחרות. הוא עוסק בכל השלבים של הפיתוח מהתחלה עד הסוף לפי הצרכים של הלקוח, ולפי האמצעים, הכלים והידע שעומדים לרשותו לשם לצורך זה. 

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
3 סיבות לא ללכת על דומיין בעברית
דומיין בעברית יכול להישמע לכם כרעיון מצוין אשר יוכל לסייע לכם רבות עם האתר החדש. בכל אופן, מדובר...
קרא עוד »
אוג 17, 2016
מדוע מערכת CRM צריכה להיות מותאמת אישית?
מערכת CRM היא המערכת הטובה ביותר לניהול קשרי לקוחות, זוהי למעשה מערכת שמשפיעה על כלל היכולות של ארגון...
קרא עוד »
מרץ 01, 2017
שיימינג בפייסבוק – איך זה יכול להשפיע על עסקים
אחד הכלים הכי טובים במובנים רבים שיש לבעלי עסק, אנשי מקצוע, בשביל לקבל פרסום וחשיפה, היא ללא ספק הרשת...
קרא עוד »
פבר 26, 2020