מהו מתכנת full stack?

מתכנת full stack

במהלך השנים, אנחנו יכולים לראות התפתחות של תפקידי פיתוח ותכנות שונים. ככל שעולם האינטרנט ועולם התוכנה בפרט משתכלל ומשתפר, כך נוצרות אופציות חדשות לתהליך התכנות והפיתוח של אמצעים אינטרנטיים או דיגיטליים שונים. 

כך למשל, בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר את המונח מתכנת FULL STACK. מדובר על תחום שעבר לא הכרנו והיום הוא נחשב לאחד מתחום הפיתוח והתכנות הפופולאריים ביותר. בדומה לתחומים אחרים, גם תחום זה נלמד בבתי ספר ובקורסים שונים, ולא מעט צעירים וצעירות מבקשים להתמחות בו, מתוך כוונה להפוך לאנשי מקצוע בתחום זה. 

לפני שנסביר מה זה בכלל, חשוב להדגיש, כל מי שמעוניין להשתלב בעולם הייטק בכלל והאינטרנט בפרט, רצוי מאוד שיבחר לעצמו תחום מקצועי שהוא יכול להיות טוב בו, תחום מקצועי שמעניין אותו, וכן כזה שהוא יכול למצוא בו אתגר מקצועי. מעבר לכך, רצוי מאוד למצוא תחום שניתן להתפרנס ממנו בצורה יפה. אין ספק שתחום כמו FULL STACK יכול להתאים לכך. 

במה עוסק מתכנת בתחום זה?

למעשה, מתכנת FULL STACK אחרי על הארכיטקטורה של התוכנה מהתהחלה ועד הסוף. כלומר, הוא אחראי על כל מה שקשור לאופן בו התוכנה נראית וכיצד הלקוח מקבל אותה מהצד שלו. הוא מתייחס לכל שלב בתהליך התכנות והפיתוח, ובסופו של דבר באופן בו ניתן לעבוד עם התוכנה וליישם את האמצעים שהיא מספקת. 

צריך לומר, מתכנת בתחום זה עוסק לא רק בתכנות של תוכנות שונות אלא גם בבניית אתרים על ידי שפות שונות למשל HTML5 או שפות אחרות. הוא עוסק בכל השלבים של הפיתוח מהתחלה עד הסוף לפי הצרכים של הלקוח, ולפי האמצעים, הכלים והידע שעומדים לרשותו לשם לצורך זה. 

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה כדאי להשקיע ולערוך הסכם שותפים אצל עורך דין
במקרים רבים אנשים מקימים עסק יחדיו עם שותפים. השותפים יכולים להיות חברים או בני משפחה הנהנים מרמה...
קרא עוד »
מאי 23, 2016
צילום מוצרים לחנויות אונליין – מדריך
אחד הכלים החשובים ביותר בהם אנחנו יכולים להיעזר, בשביל לשווק מוצרים ללקוחות שנכנסים לאתר שלנו ובפרט...
קרא עוד »
ספט 24, 2021
שלבים בהקמת עמותה: מה חשוב לדעת?
פעמים רבות אנו מחפשים איך לעשות שינוי בעולם, להוציא את הראש מהבית ולעשות משהו טוב למען אנשים אחרים. יש...
קרא עוד »
אוק 08, 2020