מהו מתכנת full stack?

מתכנת full stack

במהלך השנים, אנחנו יכולים לראות התפתחות של תפקידי פיתוח ותכנות שונים. ככל שעולם האינטרנט ועולם התוכנה בפרט משתכלל ומשתפר, כך נוצרות אופציות חדשות לתהליך התכנות והפיתוח של אמצעים אינטרנטיים או דיגיטליים שונים. 

כך למשל, בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר את המונח מתכנת FULL STACK. מדובר על תחום שעבר לא הכרנו והיום הוא נחשב לאחד מתחום הפיתוח והתכנות הפופולאריים ביותר. בדומה לתחומים אחרים, גם תחום זה נלמד בבתי ספר ובקורסים שונים, ולא מעט צעירים וצעירות מבקשים להתמחות בו, מתוך כוונה להפוך לאנשי מקצוע בתחום זה. 

לפני שנסביר מה זה בכלל, חשוב להדגיש, כל מי שמעוניין להשתלב בעולם הייטק בכלל והאינטרנט בפרט, רצוי מאוד שיבחר לעצמו תחום מקצועי שהוא יכול להיות טוב בו, תחום מקצועי שמעניין אותו, וכן כזה שהוא יכול למצוא בו אתגר מקצועי. מעבר לכך, רצוי מאוד למצוא תחום שניתן להתפרנס ממנו בצורה יפה. אין ספק שתחום כמו FULL STACK יכול להתאים לכך. 

במה עוסק מתכנת בתחום זה?

למעשה, מתכנת FULL STACK אחרי על הארכיטקטורה של התוכנה מהתהחלה ועד הסוף. כלומר, הוא אחראי על כל מה שקשור לאופן בו התוכנה נראית וכיצד הלקוח מקבל אותה מהצד שלו. הוא מתייחס לכל שלב בתהליך התכנות והפיתוח, ובסופו של דבר באופן בו ניתן לעבוד עם התוכנה וליישם את האמצעים שהיא מספקת. 

צריך לומר, מתכנת בתחום זה עוסק לא רק בתכנות של תוכנות שונות אלא גם בבניית אתרים על ידי שפות שונות למשל HTML5 או שפות אחרות. הוא עוסק בכל השלבים של הפיתוח מהתחלה עד הסוף לפי הצרכים של הלקוח, ולפי האמצעים, הכלים והידע שעומדים לרשותו לשם לצורך זה. 

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה חשוב לערב מקדם אתרים בתהליך בניית אתר
בכל שנייה בערך אתר חדש עולה לאוויר. יחד עם זאת, מרבים בעלי העסקים שמקימים אתרים, לא טורחים לערב מקדם...
קרא עוד »
אוג 16, 2016
משחקים ל- Sony 4
פלייסטיישן 4 הינה קונסולת המשחקים הרביעית במספר של חברת סוני. מדובר בקונסולה החדישה והמתקדמת ביותר...
קרא עוד »
אפר 09, 2016
אולפן וירטואלי
אם בעבר היה צורך לנסוע למקומות שונים, על מנת להפיק תוכניות טלוויזיה או פרסומות, הרי שהיום ניתן פשוט...
קרא עוד »
מאי 25, 2020