מהו קורא ברקוד ואיך הוא עובד?

קורא ברקודים

כל מוצר בו אנחנו משתמשים כולל ברקוד, מדובר בקוד דיגיטלי אשר משלב פסים שחורים ולבנים ומספר מיוחד. ברקוד זה מכיל את המידע על המוצר אותו ניתן לקרוא באמצעות קורא ברקוד. קורא זה נמצא בשימוש של מחסני מלאי, מחסני מכירות, חנויות ועסקים אחרים.

רובנו מכירים את הנושא של הברקוד בשנים האחרונות בזכות העובדה שישנן אפליקציות במכשיר הסלולר אשר מסוגלות לסרוק ברקוד מסוגים שונים, כזה אשר מופיע באתרי אינטרנט, פרינט, מוצרים ועוד. רובנו גם מכירים את הנושא של הברקוד מהנושא של רכישת כרטיסים אונליין, אשר אותם אנחנו מגישים לסדרנים בכניסה והם סורקים אותם בשביל לבדוק האם מדובר בכרטיס אמיתי או מזויף.

אך כפי שאנחנו יכולים להבין, השימוש בברקוד הוא לא חדש. הוא הומצא בשנת 1948, ושוכלל במהלך השנים עד שבשנת 1971 הוא הפך להיות ממוחשב, פיתוח זה בוצע על ידי חברת IBM. לשם כך פותח מכשיר שנקרא קורא ברקודים. קורא זה מאפשר לנו לעבור על גבי הפסים והמספר ולקבל את כל המידע אודות המוצר. המידע כולל בין היתר את מחירו, האם הוא נמצא במלאי, ועוד מגוון פריטי מידע שמוזנים למערכת אליו מתחבר קורא ברקוד. לשם כך יש צורך להזין מידע מלא ומדויק על המוצר תוך התאמה בין המקום בו נמצא המידע (תחת מספר הברקוד) לבין המוצר והמספר עצמו.

השימוש בקורא ברקוד נעשה באמצעות מספר אמצעים, כך למשל אנחנו יכולים לראות שיש קוראי ברקוד באמצעות לייזר, חיישנים וכן באמצעות אור רגיל. כמו שציינו קודם לכן, בשנים האחרונות נוספה האפשרות של קריאת ברקוד (בעיקר בקוד QR) באמצעות אפליקציות סלולר שונות. אפליקציות אלו פועלות על מוצרים חיצוניים כאמור, ומציגות את כל המידע על גבי מסך הסלולר עצמו. לעיתים תכופות המידע כולל קישור ממנו ניתן לקבל או להוריד את כל המידע.

בכל אחד מהמצבים שתיארנו, קורא ברקוד פועל באופן כזה שהוא קורא את הקווים שעל הברקוד ולאחר מכן ממיר אותם, פעם לספרות (במקרה של סריקת לייזר), פעם לתוכן ופעם באמצעות צילום והמרה של התמונה.

כמו שציינו שימוש בקורא ברקוד נמצא בקרב עסקים רבים, למעשה כמעט כל עסק משתמש בקורא כזה כשהוא מעביר מוצר ליד הקופה בשביל לדעת מה המחיר המדויק שלו ובשביל להכניס אותו לחשבונית באופן מסודר, אך שימוש נרחב יותר נעשה במחסנים לשם וידוא שהמוצר נמצא במלאי ומעודכן במערכת.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 טיפים בעיצוב חווית משתמש
איך תגרמו לגולש חוויית משתמש? עיצוב חוויית המשתמש של הגולש, היא זו שתכריע האם הגולש יישאר באתר או...
קרא עוד »
דצמ 18, 2018
J7 core מחודש
מחירי הטלפונים הסלולריים הינם גבוהים ביותר, במיוחד בישראל מכיוון שאנו מחויבים גם לשלם מס. אולם לא כל...
קרא עוד »
יונ 16, 2021
מכירות באמזון – איך עושים זאת נכון?
בכדי להצליח ולבצע מכירות באמזון אתם חייבים לשים לב למספר דגשים עיקריים. במאמר נזכיר את הדגשים...
קרא עוד »
אוק 12, 2016