ביג שוט: שוק ההון הישראלי לעומת שוק ההון האמריקאי

שוק ההון הישראלי לעומת האמריקאי

לא צריך יותר גאון בכלכלה בשביל להבין את ההבדל בין שוק ההון הישראלי לשוק ההון האמריקאי. ההבדלים באים לידי ביטוי בכל כך הרבה אופנים, עד שנדמה שאין ביניהם שום קשר.

שוק ההון האמריקאי יוכל לספר לכם גיא ברנד הוא גדול יותר, מפותח יותר, נרחב יותר, הוא מגלגל מחזורים שבישראל יכולים רק לחלום עליהם, מחזורים של מיליארדים ומעבר לכך, פועלות בו הרבה יותר חברות מאשר בשוק הישראלי, המגוון הוא רחב יותר, אל שוק האמריקאי מגיעות חברות מכל העולם שרוצות להשתלב בו ועוד.

שוק ההון הישראלי הוא הרבה יותר קטן, הרבה פחות מפותח, פחות משפיע, לא נכנסות אליו חברות זרות רבות, ובאופן טבעי הוא גם יותר ריכוזי, מאחר ויש כמות קטנה של חברות גדולות עם השפעה גדולה.

איפה משתלם יותר להשקיע? לשם כך, מומלץ לקחת ללמוד את שוק ההון, לקחת קורס ולהבין בדיוק כיצד הוא מתנהל. בבית ספר ביג שוט אפשר ללמוד את הנושא בצורה דקדקנית, אפשר להבין בדיוק איך משקיעים, איפה, ומתי נכון לעשות את זה.

במסגרת הלימודים, נגלה מה ההבדלים בין שוק ההון הישראלי לאמריקאי במספרים, בנתונים, כתוצאה מכך אנחנו גם נלמד מה ההבדל בגישות ובדרכי ההשקעה, וכן אנחנו נלמד כיצד אפשר להשקיע בכל אחד מהשווקים, טכנית, כלומר, איך אפשר להשקיע בכל אחד מהשווקים, מה צריך בשביל זה.

צריך לומר, מצד אחד, עצם זה שהשוק הישראלי קטן לא אמור למנוע מאיתנו להשקיע בו. הרי יש מספיק אופציות, יש מספיק כלים כיצד לעשות את זה. אנחנו יכולים להרוויח לא רע למרות שהשוק הוא קטן, קראו עוד בנושא כאן https://misham.co.il/what-do-you-learn-in-capital-market-courses.

מצד שני, הרבה פעמים העובדה שמולנו עומד שוק הון רחב וגדול, כמו השוק האמריקאי, יוצרת תחושה שאנחנו נלך לאיבוד ולא נבין כיצד הוא מתנהל. זו טעות. אנחנו יכולים בהחלט להשקיע בו בצורה אופטימאלית, אנחנו יכולים להשתלב בו בקלות, לבחור נישה מסוימת וללכת איתה. אנחנו לא צריכים להרגיש מאויימים על ידי כל המספרים והנתונים השונים. יש לנו מספיק יכולות וכלים כיצד להתמודד עם השוק הזה, בהנחה ואנחנו לומדים במקום מסודר לפני כן, איך לעשות את זה.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בניית אתרים – תגיעו ישירות לקהל היעד שלכם
בנייה של אתר אינטרנט לעסקים מסייעת בהגעה ישירה לקהל היעד והגדלת הפוטנציאל העסקי של כל עסק. אם אתם...
קרא עוד »
מרץ 17, 2022
איך אפשר להגדיל את כמות הצפיות לסרטונים ביוטיוב?
יש ערוץ יוטיוב אליו מעלים סרטונים על בסיס קבוע? ובכן, זה לא משנה אם מדובר בשפים שמראים לעולם את האוכל...
קרא עוד »
דצמ 26, 2020
ייעוץ עסקי מקצועי
ישנם יועצים עסקיים רבים. האם הם מקצועיים? מהו יועץ עסקי מקצועי? כל אחד, יכול לנסות לתת עצות משלו כיצד...
קרא עוד »
פבר 25, 2020