ביג שוט: שוק ההון הישראלי לעומת שוק ההון האמריקאי

שוק ההון הישראלי לעומת האמריקאי

לא צריך יותר גאון בכלכלה בשביל להבין את ההבדל בין שוק ההון הישראלי לשוק ההון האמריקאי. ההבדלים באים לידי ביטוי בכל כך הרבה אופנים, עד שנדמה שאין ביניהם שום קשר.

שוק ההון האמריקאי יוכל לספר לכם גיא ברנד הוא גדול יותר, מפותח יותר, נרחב יותר, הוא מגלגל מחזורים שבישראל יכולים רק לחלום עליהם, מחזורים של מיליארדים ומעבר לכך, פועלות בו הרבה יותר חברות מאשר בשוק הישראלי, המגוון הוא רחב יותר, אל שוק האמריקאי מגיעות חברות מכל העולם שרוצות להשתלב בו ועוד.

שוק ההון הישראלי הוא הרבה יותר קטן, הרבה פחות מפותח, פחות משפיע, לא נכנסות אליו חברות זרות רבות, ובאופן טבעי הוא גם יותר ריכוזי, מאחר ויש כמות קטנה של חברות גדולות עם השפעה גדולה.

איפה משתלם יותר להשקיע? לשם כך, מומלץ לקחת ללמוד את שוק ההון, לקחת קורס ולהבין בדיוק כיצד הוא מתנהל. בבית ספר ביג שוט אפשר ללמוד את הנושא בצורה דקדקנית, אפשר להבין בדיוק איך משקיעים, איפה, ומתי נכון לעשות את זה.

במסגרת הלימודים, נגלה מה ההבדלים בין שוק ההון הישראלי לאמריקאי במספרים, בנתונים, כתוצאה מכך אנחנו גם נלמד מה ההבדל בגישות ובדרכי ההשקעה, וכן אנחנו נלמד כיצד אפשר להשקיע בכל אחד מהשווקים, טכנית, כלומר, איך אפשר להשקיע בכל אחד מהשווקים, מה צריך בשביל זה.

צריך לומר, מצד אחד, עצם זה שהשוק הישראלי קטן לא אמור למנוע מאיתנו להשקיע בו. הרי יש מספיק אופציות, יש מספיק כלים כיצד לעשות את זה. אנחנו יכולים להרוויח לא רע למרות שהשוק הוא קטן, קראו עוד בנושא כאן https://misham.co.il/what-do-you-learn-in-capital-market-courses.

מצד שני, הרבה פעמים העובדה שמולנו עומד שוק הון רחב וגדול, כמו השוק האמריקאי, יוצרת תחושה שאנחנו נלך לאיבוד ולא נבין כיצד הוא מתנהל. זו טעות. אנחנו יכולים בהחלט להשקיע בו בצורה אופטימאלית, אנחנו יכולים להשתלב בו בקלות, לבחור נישה מסוימת וללכת איתה. אנחנו לא צריכים להרגיש מאויימים על ידי כל המספרים והנתונים השונים. יש לנו מספיק יכולות וכלים כיצד להתמודד עם השוק הזה, בהנחה ואנחנו לומדים במקום מסודר לפני כן, איך לעשות את זה.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שלבים בהקמת עמותה: מה חשוב לדעת?
פעמים רבות אנו מחפשים איך לעשות שינוי בעולם, להוציא את הראש מהבית ולעשות משהו טוב למען אנשים אחרים. יש...
קרא עוד »
אוק 08, 2020
שיימינג בפייסבוק – איך זה יכול להשפיע על עסקים
אחד הכלים הכי טובים במובנים רבים שיש לבעלי עסק, אנשי מקצוע, בשביל לקבל פרסום וחשיפה, היא ללא ספק הרשת...
קרא עוד »
פבר 26, 2020
עורכי הדין טננבאום ווקנין: מקצועיים בליווי עסקאות ומיזמים בעולם ההיי-טק
יחסית אל הגודל של המדינה ואל הוותק שלה, מדינת ישראל מצליחה בצורה מאוד יפה לפתח את הכלכלה שבה. הרבה מכך...
קרא עוד »
מאי 20, 2018