בדיקות תוכנה

בדיקות תוכנה

אין תוכנה שיוצאת בעולם שאין לה מבקר. בכל חברה שמוציאה סטארט-אפים ומקדמת אותם, מחזיקה אצלה גם בודקי תוכנות (קראו מה זה בדיקות תוכנה בהרחבה), המאפשרים לתוכנה להיות שמישה אצל הלקוחות. אז למה כדאי לכם ללמוד דווקא בדיקת תוכנה?

בדיקות תוכנה

בדיקת תוכנה מוגדרת כפעילות לבדיקה, אם התוצאות בפועל תואמות את התוצאות הצפויות וכדי להבטיח שמערכת התוכנה תהיה ללא פגמים. זה כרוך בביצוע של רכיב תוכנה או רכיב מערכת כדי להעריך מאפיין אחד או יותר של עניין. 

בדיקת תוכנה מסייעת גם בזיהוי שגיאות, פערים או דרישות חסרות בניגוד לדרישות בפועל. ניתן לבצע זאת באופן ידני או באמצעות כלים אוטומטיים. כל או כל, זהי אחת מעבודות ההי טק השוות ביותר ללימוד.

לימוד בדיקת תוכנה

בדיקת תוכנה כעבודה, נחשב למקצוע מכניס מאוד וכזה שמתאים גם למי שאין לו 12 שנות לימוד. מקצוע זה של בודק תוכנה (בדקו באתר QAMasters) קשור יותר בכישורי המוח מאשר תכונות נרכשות, שכן רוב העבודה הוא להגדיל ראש ולמצוא את הפגמים שיש בכל דבר ובכל מוצר.

לרוב, מזלות כמו בתולה ומאזניים, יתחברו לעבודה זו יותר, שכן הם נחשבים לכאלו שיודעים למצוא את הפגם בכל דבר. זה יתרון בעבודה כמו בודק תוכנה ו – QA אך בחיים עצמם, כדאי שתחביאו ביקורת ומציאת פגמים אצל האחר.

מה ההבדל בין QA לבודק תוכנה?

בגדול, אין יותר מידי הבדלים בין שני המקצועות הללו אך הדעה הרווחת היא, שב QA, צריך למצוא יותר בעיות במוצר מאשר לנסות להשתמש בו בכמה וכמה אופנים.

בודק תוכנה, מביא את התוכנה למצבה שהיא תוכל לעבוד בכל התנאים – גם אם יש עליה עומס ממחשבים אחרים או שפועלת בו זמנית תוכנה כבדה אחרת במקביל אליה.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיתוח תוכנה OUTSOURCING
ככל שהשימוש במחשבים הפך להיות דרך הפעולה העיקרי של עסקים וחברות, הצורך בפיתוח של תוכנות מתאימות אשר...
קרא עוד »
דצמ 12, 2021
הדרכה בשוק ההון לסקרנים ומתעניינים
היכן אפשר לקבל הדרכה בשוק ההון לאנשים שרוצים להתחיל לבצע מסחר בשוק? ומדוע כדאי לאחר הדרכה נכונה לבחור...
קרא עוד »
אוק 15, 2017
עורכי הדין טננבאום ווקנין: מקצועיים בליווי עסקאות ומיזמים בעולם ההיי-טק
יחסית אל הגודל של המדינה ואל הוותק שלה, מדינת ישראל מצליחה בצורה מאוד יפה לפתח את הכלכלה שבה. הרבה מכך...
קרא עוד »
מאי 20, 2018