בדיקות תוכנה

בדיקות תוכנה

אין תוכנה שיוצאת בעולם שאין לה מבקר. בכל חברה שמוציאה סטארט-אפים ומקדמת אותם, מחזיקה אצלה גם בודקי תוכנות (קראו מה זה בדיקות תוכנה בהרחבה), המאפשרים לתוכנה להיות שמישה אצל הלקוחות. אז למה כדאי לכם ללמוד דווקא בדיקת תוכנה?

בדיקות תוכנה

בדיקת תוכנה מוגדרת כפעילות לבדיקה, אם התוצאות בפועל תואמות את התוצאות הצפויות וכדי להבטיח שמערכת התוכנה תהיה ללא פגמים. זה כרוך בביצוע של רכיב תוכנה או רכיב מערכת כדי להעריך מאפיין אחד או יותר של עניין. 

בדיקת תוכנה מסייעת גם בזיהוי שגיאות, פערים או דרישות חסרות בניגוד לדרישות בפועל. ניתן לבצע זאת באופן ידני או באמצעות כלים אוטומטיים. כל או כל, זהי אחת מעבודות ההי טק השוות ביותר ללימוד.

לימוד בדיקת תוכנה

בדיקת תוכנה כעבודה, נחשב למקצוע מכניס מאוד וכזה שמתאים גם למי שאין לו 12 שנות לימוד. מקצוע זה של בודק תוכנה (בדקו באתר QAMasters) קשור יותר בכישורי המוח מאשר תכונות נרכשות, שכן רוב העבודה הוא להגדיל ראש ולמצוא את הפגמים שיש בכל דבר ובכל מוצר.

לרוב, מזלות כמו בתולה ומאזניים, יתחברו לעבודה זו יותר, שכן הם נחשבים לכאלו שיודעים למצוא את הפגם בכל דבר. זה יתרון בעבודה כמו בודק תוכנה ו – QA אך בחיים עצמם, כדאי שתחביאו ביקורת ומציאת פגמים אצל האחר.

מה ההבדל בין QA לבודק תוכנה?

בגדול, אין יותר מידי הבדלים בין שני המקצועות הללו אך הדעה הרווחת היא, שב QA, צריך למצוא יותר בעיות במוצר מאשר לנסות להשתמש בו בכמה וכמה אופנים.

בודק תוכנה, מביא את התוכנה למצבה שהיא תוכל לעבוד בכל התנאים – גם אם יש עליה עומס ממחשבים אחרים או שפועלת בו זמנית תוכנה כבדה אחרת במקביל אליה.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קידום באינסטגרם – איך זה יכול לעזור לעסקים קטנים
עסק קטן, במהות שלו, הוא עסק שאין לו תקציב גדול. לכן הוא צריך לפעול בגבולות מאוד קשיחים ועליו להסתדר עם...
קרא עוד »
פבר 09, 2022
כדאי להישאר מעודכנים עם כל מה שחם היום בטכנולוגיה!
השינויים בעולם הטכנולוגיה הם בלתי נגמרים, והרי שאם אתם מחפשים אחר דרך תמיד להישאר מעודכנים, אז בוודאי...
קרא עוד »
אוק 16, 2018
כללי הזהב של קידום אתרים אורגני
רוצים לקדם את האתר שלכם? יש 2 דרכים לקידום האתר. אפשרות אחת, היא באמצעות מודעות ממומנות של גוגל. אפשרות...
קרא עוד »
פבר 18, 2020