שירותי בדיקת תוכנה

שירותי בדיקת תוכנה

בדיקת תוכנה (שירותי QA) היא שיטה לבדוק האם מוצר התוכנה בפועל, תואם את הדרישות הצפויות וכדי להבטיח שמוצר התוכנה אינו פגמים. זה כולל ביצוע של רכיבי תוכנה / מערכת באמצעות כלים ידניים או אוטומטיים להערכת מאפיין אחד או יותר שמעניין. 

שירותי בדיקת תוכנה

מטרת בדיקות התוכנה היא לזהות שגיאות, פערים או דרישות חסרות בניגוד לדרישות בפועל. יש המעדיפים לומר בדיקת תוכנה כ- White Box ו- Black Box Testing . במילים פשוטות, בדיקת תוכנה פירושה אימות יישום הנבדק (AUT).

מדוע בדיקת תוכנה חשובה?

שירותי בדיקת תוכנה חשובים מכיוון שאם יש באגים או שגיאות בתוכנה, ניתן לזהותה מוקדם וניתן לפתור אותה לפני מסירת מוצר התוכנה. מוצר תוכנה שנבדק כראוי מבטיח אמינות, אבטחה וביצועים גבוהים, מה שמביא לחיסכון בזמן, עלות אפקטיביות ושביעות רצון לקוחות.

בדיקה זו היא חשובה כי באגים בתוכנה, יכולים להיות יקרים או אפילו מסוכנים. באגים בתוכנה עלולים לגרום לאובדן כספי ואנושי, וההיסטוריה מלאה בדוגמאות כאלה.

למה חשוב לבדוק תוכנה?

באפריל 2015 התרסק מטוס בלונדון בגלל תקלה בתוכנה שהשפיע על יותר מ -300,000 סוחרים בשווקים הפיננסיים. זה אילץ את הממשלה לדחות מכירת חוב של 3 מיליארד לירות.

מכוניות ניסאן החזירו יותר ממיליון מכוניות מהשוק, עקב כשל תוכנה בגלאי החישה של כריות האוויר. דווח על שתי תאונות עקב כשל בתוכנה זו.

סטארבקס נאלצה לסגור כ -60% מהחנויות בארה"ב ובקנדה בגלל כשל בתוכנה במערכת הקופה שלה. בשלב מסוים, החנות הגישה קפה בחינם מכיוון שלא הצליחו לעבד את העסקה.

חלק מקמעונאי הצד השלישי של אמזון ראו שמחיר המוצרים שלהם מופחת מהמחיר שצוין בתחילה בגלל תקלה בתוכנה. הם נותרו עם הפסדים כבדים.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תוכן איכותי תורם לקידום אתרים
אם החלטתם שהגיע הזמן לקדם את האתר שלכם, חשוב שתדעו כי בחירת מקדמים המציעים תוכן טוב ואיכותי: תתגלה...
קרא עוד »
מרץ 11, 2019
גיבוי בענן לעסק – כל הסיבות להימנע מהשירותים החינמיים
אם בעבר, מי שאיבד נתונים שהיו על המחשב - עקב קריסה של מערכות, כמו גם מחשב מקולקל, או כל סיבה אחרת - היה...
קרא עוד »
נוב 17, 2019
מהי מערכת SAP?
  ישנם דברים חשובים רבים בעולם העסקים, מי הם המתחרים שלנו, מה הוא המוצר שלנו ומי הם העובדים...
קרא עוד »
מאי 28, 2017