הפצת SMS

בעידן של היום אין ספק כי הפצת SMS נחשבת לאחת השיטות היעילות והמדויקות ביותר, על מנת ליצור קשר עם לקוחות ונמענים אחרים ולעניין אותם במבצעים, בהנחות רלוונטיות ובכלל בהעברת מסרים.

אם בעבר היה נהוג לשלוח עלונים (פלאיירים) בדואר, הרי שהיום כבר ברור לכולם כי הדואר אינו מהווה כלל אופציה עבור כל בעל עסק וכל חברה שמעריכים את עצמם. יש צורך להתקדם עם הטכנולוגיה, להתקדם עם הזמינות של האנשים שנמצאים כל היום מחוברים לנייד ולמחשב, ולהתחבר למערכות ממוחשבות וחכמות, על מנת להפיץ סמסים בצורה היעילה והמקצועית ביותר.

שיווק באמצעות SMS מאפשר למפרסמים לחבר הודעות בעלות גוון וצביון אישי שיכולות להטות את הכף ולהניע את הצרכן לפעולה. כך למשל, דמיינו לעצמכם שאתם מקבלים הודעת SMS שבה מוזכר שמכם בצירוף ברכת מזל טוב ליום הולדתכם ועמה גם ההודעה על הטבה מיוחדת שמחכה לכם בחנות לרגל האירוע. אין ספק שאל הודעה זו היה מלווה כיף גדול, הרגשה שאף יכולה לשכנע אתכם בנקל ללכת דווקא היום לאותה החנות ולפנק את עצמכם.

אז איך מפיצים היום SMS?

באמצעות מערכת SMS, שהיא בעצם פלטפורמה לשליחת הודעות סמס בתפוצה רחבה.
לכל מערכת שליחת הודעות SMS יש מסדי נתונים שכוללים רשימות של נמענים, תוכנה לשליחת הודעות שמחברת בין המסרים ובין רשימות הנמענים ואשר מבצעת את שליחת הודעות הסמס. שליחת SMS עצמו נעשה מול ספקיות הסלולר או ספקי תשתית סמס עצמאיים.

הפרמטרים החשובים בהפצת סמס:

  1. רשימת הנמענים – חשוב כי תהיה זו רשימה מהימנה של לקוחות, גם מבחינת החוקיות של הרשימה וגם מבחינת היעילות של השיווק. לא נרצה לשלוח הודעת סמס ללקוח שהמוצר/השירות שלכם כלל לא רלוונטי אליו.
  2. תוכן הודעת ה-SMS – חשוב לנסח הודעות אפקטיביות מבחינת המסרים שאותם רוצים להעביר. יש לזכור כי מדובר בהודעת סמס שמתקבלת במכשיר נייד, ולא במכתב בדואר, ולכן כדי לגרום לנמען לקרוא את ההודעה-חשוב לנסח את הטקסט באופן קריא, ברור ויעיל.
  3. הסרה מרשימה – על מנת לעמוד בתנאי חוק הספאם יש לתת (בהודעות בעל אופי פרסומי שיווקי) לנמענים את האפשרות להסיר את עצמם מרשימת התפוצה.
  4. תזמון הפצת ה-SMS – חשוב לבחור את השעה והיום בו תישלח ההודעה. בהתאם כמובן לאופי ותוכן ההודעה וכן בהתאם לאופי הנמענים, סגנון, גיל, תעסוקה וכו’..
טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עדיף – מקדם אתרים פרילנסר או חברה לקידום אתרים?
רוב העסקים מגיעים לנקודה בה הם מבינים שהם צריכים עזרה בקידום העסק שלהם, מתוך דפי האינטרנט השונים. בין...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021
קופירייטר – להתאים את המסר לקהל היעד
תחום הפרסום התפתח בשנים האחרונות ותפקידו של הקופירייטר הוא תפקיד מאוד מכובד, מלא ביצירתיות...
קרא עוד »
ספט 12, 2016
לינקדאין למגייסים – המקום בו עובדים מחפשים מעסיקים
אם אתם מחפשים אחר דרך לגייס עובדים לעסק או לחברה שלכם - חשוב שתדעו כי אחת הפלטפורמות המוצלחות לחיפוש...
קרא עוד »
ינו 22, 2018