פתיחת חברה בע"מ

פתיחת חברה בע"מ

חברה בע"מ היא ישות משפטית שטומנת בחובה יתרונות רבים לבעליה. בעיקר נהנים בעלי חברה מאחריות מוגבלת, כך שגם אם העסק נקלע לקשיים ולהפסדים כספיים, הם מוגנים במידה מסוימת ובפרט אם הקפידו על התנהלות בהתאם לחוק ולמציאות העסקית. יתרון נוסף, בחלק מהמקרים, הוא שיעורי מס מופחתים. פתיחת חברה בע"מ מתבצעת מול רשם החברות שבמשרד המשפטים.

מה כוללת פתיחת חברה בע"מ?

הגשת בקשת פתיחת חברה בע"מ כרוכה בתשלום אגרה. בנוסף לאותו טופס בקשה לרישום חברה ולאישור על תשלום אגרה זו יש לצרף הצהרות של בעלי המניות של החברה ושל הדירקטורים שמונו עבורה. כל המסמכים חייבים להיות מאומתים כדין, על ידי עורך דין.

עוד מסמך חשוב הוא תקנון החברה. התקנון מפרט את אופן הקצאת המניות, את הגבלת האחריות, את פרטיהם המלאים של כל בעלי המניות ואת המטרות שלשמן מוקמת החברה.

דגש חשוב נוסף במסגרת מילוי טופס בקשה לרישום חברה הוא שם החברה: בנוסף לשם המבוקש, יש לצרף עוד 3 אופציות, וזאת מהסיבה הפשוטה שלעתים השם הרצוי כבר תפוס ע"י חברה אחרת. במקרים אלה נבחנת האלטרנטיבה הראשונה שנבחרה על-ידי בעלי החברה, ואם גם זו תפוסה עובר רשם החברות לבחון את האלטרנטיבה שצוינה שנייה, וכך הלאה.

היתרונות והחסרונות של חברה בע"מ

פתיחת חברה בע"מ הינה הליך שמומלץ בעיקר למי שרוצה להגן על עצמו מפני תביעות של לקוחות או גורמים אחרים. בעלי עסק שאינו מוגדר כחברה בע"מ עלולים לאבד גם את רכושם הפרטי אם תוגש נגדם תביעה כספית והיא תתקבל, בעוד שאם מדובר על חברה בע"מ הנכסים של בעלי החברה אינם נגישים לנושים ורק נכסי החברה עצמה עשויים לשמש לצורך תשלום חובות וכו'.

בנוסף לחברות בע"מ קל יותר, בדרך כלל, לגייס הון ולצרף משקיעים חדשים. החסרונות הם בעיקר הנהלת חשבונות מעט מורכבת יותר (ועל כן גם יקרה יותר, כשלמשל ישנה חובת חתימת רואה חשבון על דוחות שנתיים למס הכנסה), וכן החובה לשלם אגרה מדי שנה לרשם החברות (בסכום של כאלף ₪).

עוד כדאי לדעת שניתן למלא טופס בקשה לרישום חברה גם אונליין.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירת מערכת ה-CRM הנכונה: תובנות מומחים
בתחום הדינמי של עסקים מודרניים, הבחירה במערכת המושלמת לניהול קשרי לקוחות (CRM) יכולה להיות החלטה של...
קרא עוד »
ינו 17, 2024
סרט תדמית – לשם מה?
בשנים האחרונות הולכת וגוברת תופעה של הפקת סרט תדמית לעסקים. יותר ויותר עסקים מבינים כי עליהם לפנות אל...
קרא עוד »
יול 10, 2017
גוגל שופינג – המדריך המלא למתחיל
תרצו לשדרג את המצב בו נמצא העסק שלכם ולעשות זאת בצורה החכמה ביותר שישנה? דעו לכם כי פלטפורמת פרסום...
קרא עוד »
פבר 20, 2021