פתיחת חברה בע"מ

פתיחת חברה בע"מ

חברה בע"מ היא ישות משפטית שטומנת בחובה יתרונות רבים לבעליה. בעיקר נהנים בעלי חברה מאחריות מוגבלת, כך שגם אם העסק נקלע לקשיים ולהפסדים כספיים, הם מוגנים במידה מסוימת ובפרט אם הקפידו על התנהלות בהתאם לחוק ולמציאות העסקית. יתרון נוסף, בחלק מהמקרים, הוא שיעורי מס מופחתים. פתיחת חברה בע"מ מתבצעת מול רשם החברות שבמשרד המשפטים.

מה כוללת פתיחת חברה בע"מ?

הגשת בקשת פתיחת חברה בע"מ כרוכה בתשלום אגרה. בנוסף לאותו טופס בקשה לרישום חברה ולאישור על תשלום אגרה זו יש לצרף הצהרות של בעלי המניות של החברה ושל הדירקטורים שמונו עבורה. כל המסמכים חייבים להיות מאומתים כדין, על ידי עורך דין.

עוד מסמך חשוב הוא תקנון החברה. התקנון מפרט את אופן הקצאת המניות, את הגבלת האחריות, את פרטיהם המלאים של כל בעלי המניות ואת המטרות שלשמן מוקמת החברה.

דגש חשוב נוסף במסגרת מילוי טופס בקשה לרישום חברה הוא שם החברה: בנוסף לשם המבוקש, יש לצרף עוד 3 אופציות, וזאת מהסיבה הפשוטה שלעתים השם הרצוי כבר תפוס ע"י חברה אחרת. במקרים אלה נבחנת האלטרנטיבה הראשונה שנבחרה על-ידי בעלי החברה, ואם גם זו תפוסה עובר רשם החברות לבחון את האלטרנטיבה שצוינה שנייה, וכך הלאה.

היתרונות והחסרונות של חברה בע"מ

פתיחת חברה בע"מ הינה הליך שמומלץ בעיקר למי שרוצה להגן על עצמו מפני תביעות של לקוחות או גורמים אחרים. בעלי עסק שאינו מוגדר כחברה בע"מ עלולים לאבד גם את רכושם הפרטי אם תוגש נגדם תביעה כספית והיא תתקבל, בעוד שאם מדובר על חברה בע"מ הנכסים של בעלי החברה אינם נגישים לנושים ורק נכסי החברה עצמה עשויים לשמש לצורך תשלום חובות וכו'.

בנוסף לחברות בע"מ קל יותר, בדרך כלל, לגייס הון ולצרף משקיעים חדשים. החסרונות הם בעיקר הנהלת חשבונות מעט מורכבת יותר (ועל כן גם יקרה יותר, כשלמשל ישנה חובת חתימת רואה חשבון על דוחות שנתיים למס הכנסה), וכן החובה לשלם אגרה מדי שנה לרשם החברות (בסכום של כאלף ₪).

עוד כדאי לדעת שניתן למלא טופס בקשה לרישום חברה גם אונליין.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו מודול?
  מערכת  ERP היא מערכת לניהול מידע בארגון או בעסק. זוהי מערכת המנהלת את המידע בארגון ודואגת לאסוף...
קרא עוד »
יונ 11, 2017
למה כדאי להשקיע בפרסום למגזר החרדי
כל מי שמנסה למכור משהו, בין אם זה מוצר ובין אם זה שירות, רוצה להגדיל את ההכנסות שלו על בסיס קבוע כמה שרק...
קרא עוד »
מאי 10, 2017
איך לשמור על המוניטין שלך באינטרנט
לפני שנים המושג של מוניטין באינטרנט בכלל לא הקיים כי האינטרנט רק עשה את צעדיו הראשונים בעולמנו. עם...
קרא עוד »
ספט 26, 2017