מה זה QA, למי זה מתאים ואיך מתחילים לעבוד בתחום?

מה זה QA

אחד הכלים החשובים ביותר בתהליך של פיתוח תוכנות, מערכות ניהול, אתרי אינטרנט ולמעשה כל מוצר או שירות שיוצא מעולם ההייטק, הוא QA. מדובר על כלי ששום חברה לא יכולה לוותר עליו, בין אם עושה אותו אדם אחד ובין אם מדובר במחלקה שלמה של עובדים שעוסקת בתחום. 

מה זה qa? מדובר למעשה במערכת בדיקות שמבצעים על מנת לבחון את איכות המוצר לפני שמוצאים אותו לשוק. למשל, אם מעוניינים להוציא מוצר כמו תוכנה או מערכת ניהול, אז יש מי שאמור לעבור על כל המערכת, לבדוק אם היא נבנתה על פי התוכנית, אם יש בה באגים, אם הכל עובד על פי הפרמטרים שנקבעו מראש ועוד. כל פרט קטן יכול להשפיע על איכות המוצר ולכן צריך לבדוק האם עובד תקין. במידה ולא, אז מציינים מה לא עובד. 

חשוב לומר, בדיקות QA אמורות לבחון את כל הפרמטרים של המוצר, מהתחלה ועד הסוף. בצורה כזו אפשר לקבל תמונת מצב מדויקת ולדעת האם ניתן להוציא את המוצר לשוק או שמא יש להחזיר אותו לתיקון. 

למי זה יכול להתאים?

בשביל לבצע בדיקות QA, צריך ללמוד את הנושא, להכיר את הכלים והאמצעים וכל המערכות הנדרשות לצורך ביצוע התהליך בצורה נכונה. כמובן שיש צורך להבין איך תוכנות ומערכות בנויות, מה הם הפרמטרים על פיהם נכתב המוצר ובהתאם לכך, אפשר לדעת איך לבדוק האם באמת זה בוצע בצורה נכונה. 

לפני סיום חשוב לומר, תהליך של בדיקות QA, כולל תהליך למידה של הנושא, דורש הרבה מאוד סבלנות, ריכוז, יכולת לקלוט את הפרטים הקטנים ולהתייחס אליהם. לא כל אחד או אחת, מתאימים למשרות דרושים הייטק, אך מי שכן בוודאי ייהנה מעבודה בתחום זה. 

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורכי הדין טננבאום ווקנין: מקצועיים בליווי עסקאות ומיזמים בעולם ההיי-טק
יחסית אל הגודל של המדינה ואל הוותק שלה, מדינת ישראל מצליחה בצורה מאוד יפה לפתח את הכלכלה שבה. הרבה מכך...
קרא עוד »
מאי 20, 2018
מדוע נכון לנו לעשות קידום אתרים אורגני
בתור בעלי עסקים, בעלי מקצוע, אנחנו הרבה פעמים רוצים להשיג פרסום וחשיפה, כמה שיותר מהר. אנחנו לא יכולים...
קרא עוד »
מרץ 03, 2020
בית דפוס – כיצד בוחרים את המקום הנכון
כל מי שמחפש היום בית דפוס, בין אם זה לצורך עבודה חד פעמית, כמו למשל הדפסה של הזמנות לאירוע, הדפסה של...
קרא עוד »
יונ 17, 2018