המשמעות של רישום פטנט

רישום פטנט

משמעותו של המונח "פטנט", הינה למעשה הזכות המשפטית של האדם על המוצר או ההמצאה הנקראת "פטנט". זכות זו ניתנת לאדם המעוניין לרשום המצאה או מוצר כפטנט, על ידי המדינה ולזמן קצוב – בדרך כלל 20 שנה. לאחר רישום הפטנט, זכויות היוצרים להמצאה שייכות לאדם אשר רשם את הפטנט על שמו.

כיצד מגישים בקשה לרישום פטנט?

על מנת לרשום פטנט, תחילה יש להגיש בקשת פטנט. מדובר בהליך סבוך, העלול להיארך גם כשנתיים, שלוש שנים או אף יותר. כל עוד הפטנט עוד לא רשום על שמו של האדם המבקש לרשום אותו, ההמצאה למעשה אינה נחשבת של האדם המבקש לרשום אותה, ואין לו כל זכויות משפטיות בנוגע אליה. מסיבה זו, חשוב מאוד לדעת מה המשמעות של רישום פטנט וכיצד יש לבצע זאת באופן שייארך כמה שפחות זמן ועם כמה שפחות עיכובים. ניתן ומומלץ להיעזר באיש מקצוע לצורך השלמת התהליך.

האם צריך לצרף מסמכים כלשהם לבקשת רישום הפטנט?

כמו במרבית העניינים הפרוצדוראליים בעולם, גם בבואנו לרשום פטנט יש לצרף עמנו שלל מסמכים שונים, וביניהם: פירוט הפטנט, טופס בקשה לרשימת הפטנט, קבלה מבנק הדואר המוכיחה על תשלום האגרה של בקשת הרישום, מכתב המכיל פירוט של המסמכים והאגרות השונות ועוד. את מרבית המסמכים יש להגיש בשני עותקים שונים, תוך הקפדה על רישום שמו של מבקש הבקשה לפטנט.

האם יכולים לדחות את בקשתי לרישום פטנט?

ניתן לדחות בקשות של רישום פטנט. למעשה, על מנת לרשום פטנט, עליו לעמוד בשלושה תנאי יסוד:
• חידוש – על הפטנט להיות רעיון חדש, כלומר: כזה שעוד לא תואר בשלמותו לפני כן. חידוש הינו תנאי בסיסי לרישום פטנט, ובמידה וההמצאה כבר פורסמה או הוצגה איכשהו, היא מאבדת אוטומטית את החידוש שבה.
• התקדמות המצאתית – על מבקש בקשת רישום הפטנט להוכיח כי בפטנט שלו קיימת קפיצת מדרגה משמעותית לעומת ההמצאות שכבר קיימות בעולם. כלומר, על הפטנט להביא עמו שינוי כלשהו, אפילו אם קטן, שאינו מובן מאליו או מוכר לנו בדרך כלשהי.
• תועלת – על הפטנט להיות מוצר או המצאה מועילים, כלומר: עליהם לעמוד במבחן התועלת.

במי כדאי להיעזר לצורך רישום הפטנטים?

לצורך רישום פטנטים כדאי להיעזר בעורך פטנטים – מדובר באדם שהינו גם עורך דין במקצועו. תפקידו של עורך דין פטנטים הינו להכין את מסמכי הבקשה לפטנט, וכמו כן גם ללוות את מבקש רישום הפטנט בכל שלבי הבקשה, עד לרישומו המלא של הפטנט.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חתימה דיגיטלית מאובטחת
התקופה בה נדרש להגיע לבית העסק באופן אישי על מנת שניתן יהיה לחתום על מסמכים כבר עברה מזמן. אנו חיים...
קרא עוד »
מרץ 13, 2022
מה זה בדיוק קידום אתרים אורגני
האמת שהשם די מסביר את עצמו: 'קידום אתרים' עוסק באמת בקידום ודחיפת האתר למיקום טוב יותר בתוצאות החיפוש...
קרא עוד »
מרץ 14, 2019
מערכת להפצת מסרים
מערכת הפצת מסרים היא אחת השיטות המוצלחות ביותר לקשר רציף ואיכותי עם הלקוחות. החברה בונה רשת של קבוצות...
קרא עוד »
ינו 05, 2021