שכר מינימום

שכר מינימום

אחד הדברים המשמעותיים ביותר שכל אדם מעוניין לדעת בטרם הוא בוחר לגשת לראיון עבודה במקום עבודה כלשהו הוא: מהו השכר אשר משלמים במקום העבודה בגין אותה העבודה. חשוב מאוד לדעת שכיום יש חוק המחייב את כל המעסיקים לשלם שכר מינימום לעובדים שלהם. לכן, גם אם אתה מחפש עבודה זמנית ופשוטה לפרק זמן קצר, הרי שחשוב מאוד שתבדוק האם השכר המוצע על העבודה הינו שכר מינימום, בהתאם לשכר המינימום הקבוע בחוק באותו הזמן. מעסיק אשר איננו משלם לעובדיו שכר מינימום הינו מעסיק אשר מנצל את העובדים שלו. במקום עבודה מעין זה, בהחלט לא כדאי לעבוד.

>>> בדקו מה גובה השכר המינימאלי כיום

שכר מינימום

מהו שכר מינימום

שכר מינימום מהווה את השכר הנמוך ביותר על פי חוק, אשר כל מעסיק בישראל נדרש כיום לשלם לעובדיו. חשוב מאוד לדעת ששכר המינימום משתנה לשנה לשנה ולכן, חשוב מאוד לבדוק מול המעסיק האם הוא בקיא בשכר המינימום הרלוונטי נכון לאותה השנה והאם הוא העלה את שכר המינימום, במידה וחלה עליה בו. במסגרת רפורמה אשר התקבלה בכנסת בשנת 2015, הוחלט כי שכר המינימום יעלה בשנים הקרובות ובסופה של עליה זו יגיע ל30 ₪ לשעה. בשנת 2015 שכר המינימום עמד על סכום של 23 ₪. נכון לחודש דצמבר 2017, שכר המינימום עלה ל28.50 ₪ לשעה. חשוב מאוד לדעת שישנם מקומות עבודה בהם השכר השעתי נקבע על פי הסכם פנימי של מקום העבודה או הסכם הקיבוצים ולכן, חשוב מאוד לבדוק מהו השכר השעתי בכל מקום עבודה ועל פי מה הוא נקבע.

כיצד תבדוק האם המעסיק משם שכר מינימום

אם אתה תוהה האם המעסיק שלך עתיד לשלם לך שכר מינימום, הרי שאתה פשוט יכול לשאול אותו בראיון העבודה, מהו השכר השעתי או החודשי אותו הוא משם לעובדיו. במידה ואינך יודע מהו שכר המינימום נכון לאותה התקופה, הרי שבחיפוש קטן בגוגל תוכל למצוא את הנתונים הרלוונטיים לך. חשוב מאוד שלא להתפשר על שכר מינימום, גם אם אתה מאוד זקוק לעבודה. שכר מינימום הוא הזכות הבסיסית של כל עובד בישראל באשר הוא.

 

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קניית לידים
כל עסק, כדי להתקדם, חייב לעשות הכל על מנת להביא לקוחות. לקוחות זה כל העסק וכל להיפך. הדרך להגיע ללידים...
קרא עוד »
אפר 24, 2022
רושם ראשוני הוא קריטי, אתר תדמית מרהיב הוא הפתרון
אתר תדמית מהווה חלק מרכזי באסטרטגיית השיווק של כל חברה. זוהי נקודת הקשר הראשונה עבור הלקוחות שלהם...
קרא עוד »
יול 08, 2022
מהו קניין רוחני ואיך שומרים עליו?
קניין רוחני קובע על פי החוק זכויות יוצרים על נכסים שאינם פיזיים, כמו למשל פטנטים. במצב שבו רוצים לשמור...
קרא עוד »
מרץ 04, 2021