מחפשים עבודה: אלה הדברים שאתם צריכים לבדוק

מחשבון שכר

יש לא מעט דורשי עבודה בישראל שמחפשים עבודה בתחומים שונים, בין אם זה תחום ההייטק, תחום העיצוב או הקמעונאות. חשוב לומר כי זה לא תמיד פשוט למצוא את המשרה האידיאלית ביותר. כמו כן, תהליך חיפוש העבודה עשוי להיות מאתגר לעיתים, וכדי להקל עליכם, אלה הדברים שיש לבדוק כשאתם מתעניינים במשרה חדשה:

טבלאות שכר

אחד הדברים שתידרשו להשיב עליהם במהלך ראיון העבדה הוא ציפיות השכר שלכם. ובכן, לא תמיד קל לתמחר את העבודה, במיוחד כשאינכם בטוחים מה יהיה היקף העבודה וכיצד היא תתבצע בפועל. השתמשו במחשבון שכר לראות כמה המשרה שווה, ולו כדי שתדעו כמה לבקש כשהמעסיק יעלה את נושא ציפיות השכר במהלך ראיון העבודה.

תנאים סוציאליים

במעמד ראיון העבודה, או אפילו בשיחה המקדימה לראיון, מוטב לברר מהם התנאים הסוציאליים שתקבלו כעובדי שכירים, החל מהפרשות פנסיוניות ועד לתנאי מותרות כמו כרטיס "תן ביס" או "סיבוס". כמו כן, שימו לב לסעיף הפיצויים, ולו כי ישנם מקומות עבודה שמספקים פיצויים רק במקרה של פיטורין ולא במקרה של התפטרות. אם זה חשוב לכם – כדאי לוודא זאת מבעוד מועד.

חוזה העבודה

נהוג שהמעסיק והעובדים חותמים על חוזה עבודה, בו מפורטים כל תנאי ההעסקה, לרבות השכר, התנאים הסוציאליים וכו'. כמו כן, ישנם מעסיקים שמוסיפים לחוזה סעיף לפיו לא תוכלו לעבוד אצל המתחרים כשנה לאחר ההתפטרות/פיטורין. קראו את סעיפי החוזה בעיון רב, ואל תקלו ראש בנושא. אם ישנו סעיף שאינו מוצא חן בעיניכם, שלא הבנתם עד הסוף או שאתם לא מסכימים לו – דברו על כך עם המעסיק, ובררו אם ניתן לשנות את הסעיף כך ששני הצדדים יהיו מרוצים.

תהליך חיפוש העבודה עשוי להיות מאתגר לעיתים, ובמקרים מסוימים הוא נמשך גם לא מעט זמן. כשאתם מגיעים לראיון עבודה, כדאי להגיע מוכנים ולשאול את כל השאלות שמעניינות אתכם, החל מהתנאים הסוציאליים ועד לתנאי העבודה השונים, ולו כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, ולמצוא את המשרה האידיאלית בעבורכם.

בהצלחה.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איזה תוכנת תרגום מומלצת
תוכנות תרגום יכולות לאפשר לכם לתרגם משפטים ומילים בזמן אמת ובלחיצת כפתור. לא פעם, ניתן למצוא תוכנות...
קרא עוד »
נוב 18, 2020
פרסום בגוגל
בשנות ה-2000 התפוצצה בועת הדוט קום ואנשים האמינו כי זה הסוף של האינטרנט וכי השקעה בחרות שאינן עוסקות...
קרא עוד »
אוג 20, 2018
איך עושים קידום בפייסבוק לעסק שלי
אחד הכלים הפופולאריים והטובים ביותר לקידום העסק שלנו באינטרנט, הוא פייסבוק. רשת החברתית המובילה...
קרא עוד »
אוק 23, 2018