מחפשים עבודה: אלה הדברים שאתם צריכים לבדוק

מחשבון שכר

יש לא מעט דורשי עבודה בישראל שמחפשים עבודה בתחומים שונים, בין אם זה תחום ההייטק, תחום העיצוב או הקמעונאות. חשוב לומר כי זה לא תמיד פשוט למצוא את המשרה האידיאלית ביותר. כמו כן, תהליך חיפוש העבודה עשוי להיות מאתגר לעיתים, וכדי להקל עליכם, אלה הדברים שיש לבדוק כשאתם מתעניינים במשרה חדשה:

טבלאות שכר

אחד הדברים שתידרשו להשיב עליהם במהלך ראיון העבדה הוא ציפיות השכר שלכם. ובכן, לא תמיד קל לתמחר את העבודה, במיוחד כשאינכם בטוחים מה יהיה היקף העבודה וכיצד היא תתבצע בפועל. השתמשו במחשבון שכר לראות כמה המשרה שווה, ולו כדי שתדעו כמה לבקש כשהמעסיק יעלה את נושא ציפיות השכר במהלך ראיון העבודה.

תנאים סוציאליים

במעמד ראיון העבודה, או אפילו בשיחה המקדימה לראיון, מוטב לברר מהם התנאים הסוציאליים שתקבלו כעובדי שכירים, החל מהפרשות פנסיוניות ועד לתנאי מותרות כמו כרטיס "תן ביס" או "סיבוס". כמו כן, שימו לב לסעיף הפיצויים, ולו כי ישנם מקומות עבודה שמספקים פיצויים רק במקרה של פיטורין ולא במקרה של התפטרות. אם זה חשוב לכם – כדאי לוודא זאת מבעוד מועד.

חוזה העבודה

נהוג שהמעסיק והעובדים חותמים על חוזה עבודה, בו מפורטים כל תנאי ההעסקה, לרבות השכר, התנאים הסוציאליים וכו'. כמו כן, ישנם מעסיקים שמוסיפים לחוזה סעיף לפיו לא תוכלו לעבוד אצל המתחרים כשנה לאחר ההתפטרות/פיטורין. קראו את סעיפי החוזה בעיון רב, ואל תקלו ראש בנושא. אם ישנו סעיף שאינו מוצא חן בעיניכם, שלא הבנתם עד הסוף או שאתם לא מסכימים לו – דברו על כך עם המעסיק, ובררו אם ניתן לשנות את הסעיף כך ששני הצדדים יהיו מרוצים.

תהליך חיפוש העבודה עשוי להיות מאתגר לעיתים, ובמקרים מסוימים הוא נמשך גם לא מעט זמן. כשאתם מגיעים לראיון עבודה, כדאי להגיע מוכנים ולשאול את כל השאלות שמעניינות אתכם, החל מהתנאים הסוציאליים ועד לתנאי העבודה השונים, ולו כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, ולמצוא את המשרה האידיאלית בעבורכם.

בהצלחה.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה שירותי עריכת תוכן
אם אתם כותבים עבודה אקדמית, רוצים להוציא ספר לאור, להדפיס חוברות או עלונים, לכתוב תכנים לאתר אינטרנט...
קרא עוד »
דצמ 15, 2018
איך להתפרנס מהבית בתור חיילים?
כולנו יודעים שהמשכורת הצבאית היא אפילו לא דמי כיס. אין הרבה מה לעשות עם המשכורת הצבאית ואם ההורים לא...
קרא עוד »
ינו 25, 2016
התהליך לרישום פטנטים על אפליקציות
זו כבר עובדה ידועה, שישראל הינה בית גידול לאפליקציות. אין יום שאין אנו שומעים על פיתוח של אפליקציה...
קרא עוד »
יונ 13, 2016