מנהל דיגיטל – מה הוא עושה?

מנהל דיגיטל

בשנים האחרונות, אנחנו שומעים יותר ויותר את הביטוי, מנהל דיגיטל. לא מעט חברות מעסיקות איש מקצוע בתפקיד זה וישנן חברות אשר שוכרות את שירותיהם של מנהלי דיגיטלי חיצוניים או להבדיל, שוכרות את שירותיהן של חברות שמעסיקות מנהלי דיגיטל עבור לקוחות שלהן. 

מנהל דיגיטל הוא תפקיד שהתפתח כתוצאה מהשינויים שהתרחשו בעולם הפרסום והשיווק, כאשר באופן טבעי, מדובר על שינוי אחד משמעותי והוא מעבר לפרסום באמצעים דיגיטליים, כלומר, אינטרנט, רשתות חברתיות, אפליקציות, יוטיוב ועוד. 

לפני שנסביר מה תפקידו של מנהל דיגיטל, חשוב להדגיש, מדובר על תפקיד דינמי שמשתנה ומתפתח כל הזמן. אם לפני עשרים שנה, פחות או יותר, היה מדובר על תפקיד מאוד קטן ומצומצם, מאחר והפרסום באינטרנט היה יחסית דל והתבסס בעיקר על באנרים וקידום אתרים ברמה בסיסית, היום התפקיד מתייחס להרבה מאוד פרמטרים, כולל הרבה מאוד סמכויות ושימוש במגוון רחב של כלים שעומדים לרשות המנהל במסגרת עבודתו. 

מה עושה מנהל דיגיטל?

בעיקרון, מנהל דיגיטל מתייחס לכל מה שקשור לעולם הפרסום והשיווק, באופן ישיר או עקיף באינטרנט, כאשר זה מתייחס לרשתות חברתיות, פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק, טוויטר, סנאפצ'ט ועוד, לכל מה שקשור לאתרי אינטרנט, צ'אטים ופורומים עם לקוחות ועוד. כל מה שקשור לקשר ישיר ועקיף עם לקוחות, גורמי תקשורת וגורמים אחרים דרך האינטרנט, נמצא תחת האחריות שלו. 

אחת הסיבות שמדובר בתפקיד מאוד דינאמי כמו מומחה חנויות באינטרנט היא, בכל פעם אנחנו יכולים למצוא כלים ואמצעים חדשים שלא היו קיימים קודם לכן או לא זכו לחשיפה דומה בעבר. למשל, עד סוף העשור הראשון של שנות האלפיים, לא היה דבר כזה רשתות חברתיות, היום, אנחנו יכולים למצוא מגוון רשתות ובכל פעם מגלים רשת חדשה שאפשר לעשות בה שימוש. 

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
4 יתרונות של בניית חנות וירטואלית שכדאי להכיר
עליית המסחר האלקטרוני שינתה את הדרך בה אנו חושבים על עשיית עסקים, קבלו דוגמאות באתר https://konimbo.co.il. בעוד...
קרא עוד »
ספט 01, 2023
סליקה לאתרי אינטרנט
הנתח של רכישות מוצרים בכל תחומי החיים באמצעות האינטרנט, תופס נפח עצום מתוך כלל הקניות ונפח זה הולך...
קרא עוד »
יול 02, 2020
קורס פוטושופ – ידע חובה למעצבים אתרים
כמו שכל נהג מקצועי חייב לדעת את חוקי התנועה כך גם כל מעצב גרפי חייב לדעת לשלוט בתוכנת פוטושופ. ידע...
קרא עוד »
מאי 18, 2017