שלבים בפיתוח אפליקציות

פיתוח אפליקציות

אין ספק כי אחד התחומים אשר תפסו תאוצה ועוד צפויים להתפתח ולהשתנות בעקבות כניסתם של הסמארטפונים לפני כמה שנים הוא פיתוח אפליקציות. בין אם מדובר בארגון, שירות או עסק שכבר קיים או בין אם ברעיון או מיזם חדשים לחלוטין, קיימים לא מעט שלבים בפיתוח אפליקציה אותם יש לעבור בדרך ולא בכדי ישנן חברות מתמחות בפיתוח אפליקציות שנותנות מענה מלא. לפני שנתחיל לאפיין את האפליקציה, עלינו לוודא שאכן מדובר ברעיון מקורי ואין אפליקציה שכבר קיימת בשוק וזהה לרעיון שלנו. יש גם הבדל בין פיתוח אפליקציות למערכות וממשקים שונים, לכן נתאר את התהליך באופן כללי.

עשו שיעורי בית

עלינו לאפיין את האפליקציה שלנו טרם אנו מקדמים ומוציאים אותה החוצה. שאילת שאלות כמו על איזה צורך האפליקציה שלנו עונה, מי יכול לעשות בה שימוש, לכמה אנשים היא יכולה להתאים ועוד תסייע לנו להגיע לרעיון מגובש.

בחירת מפתח ומתכנת

בשלב הראשון עלינו לבחור בחברת פיתוח אפליקציות או במפתח שהוא גם מתכנת. מדובר בשלב קריטי שכן בחירה זו תשפיע על התהליך כולו וכמובן גם על התוצאה.

איך האפליקציה תיראה בפועל?

אחרי שבחרנו אמא ואבא שילוו אותנו בתהליך נוכל לחשוב יחד איך אנו רוצים שהאפליקציה תיראה, כיצד תאופיין חוויית המשתמש שזה אולי הדבר החשוב ביותר. זה השלב שבו מכינים סקיצה ראשונית של המסכים עצמם מה שנקרא – Wireframe. בשלב הבא ייכנס גם הנושא של עיצוב גראפי הכולל בין השאר את מבנה העמודים, השימוש באפליקציה, כפתורים, טקסט ועוד.

החלק הטכני

השלב הטכני קשור לרוב למתכנת וזה שלב קריטי במיוחד. זה השלב שבו מקודדים את הקוד, בודקים את האיכות ואת הביצועים של הפעולות השונות באפליקציה, נותנים מענה לבאגים ועוד.

הפצה

יש הבדל בין הפצה ב- iOS לבין הפצה באנדרואיד. ב- iOS מדובר בתהליך מורכב שכן אפל חייבת לאשר את האפליקציה בפועל. במידה ואין אישור, יש לבצע תיקונים עד שמתבצע אישור בפועל. באנדרואיד מדובר בתהליך יותר פשוט שכן אחרי שלבי הפיתוח, ניתן להפיץ את האפלקיציה בעל אתר ולא רק בחנות של גוגל, זאת בשונה ל- iOS. יש כאלה שמעדיפים לעשות את תהליך הפיתוח לשתי הפלטפורמות במקביל בעוד אחרים מעדיפים לפנות לפלטפורמה אחת ספיציפית משיקולים כאלה ואחרים.

חשוב מאוד לבצע את תהליך הפיתוח בשלבים, להיעזר בחברה סופר מקצועית שעובדת על פי כל אותם שלבים, כך הסיכוי שהאפליקציה באמת תצליח גדול יותר.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כרטיסי סים: מי צריך אותם ומי פחות
בעולם ההיפר-מחובר של היום, כרטיסי ה-SIM הם הגיבורים הבלתי מוכרים שמניעים את הסמארטפונים שלנו ומשאירים...
קרא עוד »
ספט 20, 2023
כללי הזהב של קידום אתרים אורגני
רוצים לקדם את האתר שלכם? יש 2 דרכים לקידום האתר. אפשרות אחת, היא באמצעות מודעות ממומנות של גוגל. אפשרות...
קרא עוד »
פבר 18, 2020
מעבדה עד הבית – חוסכים בזמן ולא מגיעים למעבדה
אל תחשבו שאם אתם כבר מחליטים לתקן את הטלפון שלכם, אתם חייבים לעשות את זה כשאתם מגיעים למעבדה בעצמכם....
קרא עוד »
ינו 06, 2021