בניית אפליקציה – איזו מערכת הפעלה טובה יותר לאפליקציה שלכם?

בניית אפליקציה

פיתוח אפליקציה לעסק יכול לשפר משמעותית את המכירות בעסק, להביא קהל יעד נוסף ולחבר אליכם את הקהל טוב יותר. בניית אפליקציה עשויה להיות הליך מורכב הכולל עבודה על מגוון רחב של פרמטרים שונים וכמובן מערכות הפעלה שונות וטכנולוגיות שונות.

חשוב להבין שמערכות הפעלה שונות מותאמות לסמארטפונים עם מערכת העפלה אלה כמו ההבדל בין אנדראוריד לIOS של אפל למשל. בואו נדבר על טכנולוגיות הפיתוח השונות.

יש 4 טכנולוגיות פיתוח לאפליקציות:

  • פיתוח NATIVE
  • פיתוח FLUTTER
  • פיתוח PWA
  • פיתוח היברידי

יש הבדלים בין טכנולוגיות הפיתוח השונות מן הסתם ובחירת הטכנולוגיה המתאימה עבורכם תלויה באופי וצרכי הפרויקט, קהל היעד, אילו משאבים אתם יכולים להשקיע ועוד. אלה מושפעים מהתקציב שיש לכם לפיתוח וכן בניית אפליקציה, ממטרת האפליקציה, בניית אסטרטגיית השיווק סביב האפליקציה ומהירות יציאה לשוק.

על ההבדלים בין טכנולוגיות הפיתוח

פיתוח בטכנולוגיית נאטיב למשל תתאים לאפליקציות מורכבות בתקציבים גבוהים. מדובר בממשק משתמש נוח מאוד אולם היא דורשת 2 צוותי פיתוחי נפרדים ל – 2 מערכות ההפעלה השונות. פיתוח היברידי הוא פשוט ונגיש יותר, מאפשר לפתח האפליקציה בפחות זמן וכן לעשות שימוש בקוד אחד אבל אלה ידועות כאפליקציות עם ביצועים פחות טובים ולכן מתאים בעיקר כאפליקציות תוכן.

פיתוח פלאטר גם כן עושה שימוש בקוד אחד וסביבת פיתוח אחת אבל הפיתוח מתאים למגוון פלטפורמות כולל איכות גרפית ופרויקטים מורכבים. לבסוף פיתוח PWA מספק חלק מהיתרונות של פיתוח נאטיב אבל עם פיתוח קליל יותר כמו הפיתוח ההיברידי. מתאים בעיקר לאפליקציות ECOMMERCE.

לסיכום

טכנולוגית הפיתוח שתשתמשו בה בעת תהליך הבנייה וכן איפיון אפליקציות, תלויה במערכת ההפעלה: אנדרואיד או IOS שתרצו להפעיל עליה את האפליקציה (או להפעיל אותה על שתיהן) ותשפיע על מחיר הפיתוח של האפליקציה, מהירה השלמת הבנייה שלה והוצאתה לאור ומאפיינים שונים הקשורים אליה.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיתוח משחקים – איך זה עובד
התחום של פיתוח משחקים הוא תחום מרתק ומעניין במיוחד. זה מתחיל מהבסיס של המשחקים הכי פשוטים אבל זה מגיע...
קרא עוד »
דצמ 11, 2018
עיצוב גרפי ותקשורת חזותית – אותה גברת בשינוי אדרת
מכל עבר אנחנו רואים כי אנחנו מוצפים במסרים של עיצוב גרפי אשר נועדו לשכנע אותה לבצע פעולה. פעמים רבות...
קרא עוד »
ספט 13, 2018
מהי מדפסת UV?
תחום ההדפסות פתח עולם חדש בפני כל מי שהיה מעוניין לייחד את מוצריו, לגוון ולמתג. מוצרים רבים מצאו את...
קרא עוד »
ספט 19, 2021