5 טיפים לכתיבת מצגות לעסקים

מצגת עסקית נועדה להעביר מסר ברור לקהל צופים במרחב העסקי, ולכן זו אחת הדרכים הנפוצות בהם עסקים שונים משתמשים כדי להציג דוחות תקופתיים, להעביר ישיבות מסכמות למנהלי החברה, להציג הצעות ייעול למינוף החברה ועוד צרכים רבים אחרים שמאפשרים להציג את המסרים העסקיים בצורה כמה שיותר נגישה, ברורה ורלוונטית. לקריאה אודות אסטרטגיה שיווקית

כדי שהמצגת העסקית תשרת את המטרה ותעניק את המידע הרלוונטי לקהל הצופים במצגת, כדאי ליישם חמישה טיפים לכתיבת מצגות לעסקים:

  1. הגדרת מטרה – לפני שממהרים לפתוח את תוכנת הפאוור פוינט כדי לבנות מצגת עסקית, חשוב קודם כל לאפיין את מהות ומטרת המצגת כדי להצליח להעביר את המסרים הנכונים דרכה.
  2. מצגת מינימליסטית ונקייה – מצגת נועדה להעניק סיפור לצופים, ובמקרה של מצגת עסקית. מדובר על סיפור המסכם נושאים עסקיים שונים שאין צורך לפרט עליהם בהרחבה במצגת, אלא לציין את הדברים החשובים בנקודות כלליות עליהן אפשר להרחיב בקול במהלך הצגת המצגת.
  3. תכנון מבנה המצגת – מצגות לעסקים שהן איכותיות יהיו מצגות שמסדרות בצורה היררכית נכונה, ומצליחות להעביר את המסרים בצורה הגיונית וזורמת. 
  4. מצגת בעיצוב אחיד – גם לעיצוב של המצגת יש חשיבות גבוהה בתהליך כתיבת מצגות לעסקים, כיוון ששמירה על עיצוב ברור ואחיד תסייע לצופים בה להבין את המסרים בצורה מהירה וטובה יותר, מבלי להעמיס על העין מבחינת עיצובים שמוציאים את המיקוד של הצופה.

שילוב אלמנטים ויזואליים  – למרות שחשוב להקפיד על עיצוב וויזואלי אחיד וברור לכל אורך המצגת, כדאי להוסיף בה גם אלמנטים וויזואליים מעניינים שמושכים את העין אך גם מצליחים להבליט את המסרים שרוצים להעביר, מבלי להעמיס על המצגת ומבלי לגרום לצופים לאבד מיקוד. מידע נוסף באתר https://www.blogabout.co.il/

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיווק באינטרנט: הערוצים החזקים ביותר
עולם השיווק באינטרנט כבר שנים עומד בראש תכניות השיווק והפרסום של מרבית החברות בשוק. באמצעות האינטרנט...
קרא עוד »
מאי 13, 2018
פיתוח אפליקציות – כל התהליך מא' עד ת'
פיתוח אפליקציות נחשב לאחד הנושאים החמים ביותר בעולם המודרני, היות והיום לכל עסק ולכל חברה יש...
קרא עוד »
דצמ 03, 2020
רגע לפני קידום אתרים, האם אתם בשלים לתהליך?
כיום עסק אשר לא מסתכל על העולם הדיגיטלי הוא עסק אשר ייקלע לקשיים עצומים וספק גדול אם הוא יוכל לזכות...
קרא עוד »
מרץ 18, 2019