קידום אתרי וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס

בעלי עסקים רבים, וחברות בניית אתרים מקצועיות, שואלים את עצמם האם כדאי לבנות אתרים בוויקס, או בוורדפרס. יש השלכות שונות לכל החלטה. לכל עסק, יש נתונים שונים ויכולות שונות. לכן, האתר שייבנה, יהיה מותאם ליכולות של בעל העסק. אחד מהשיקולים, הוא קידום של האתר בגוגל. 

מה ההבדלים בין וורדפרס לויקס?

בין ממשקי בניית האתרים וורדפרס וויקס, ישנם מספר הבדלים שונים. ממשק וויקס, מתאים מאוד למעצבים, אך פחות למתכנתים. ניתן לגרור אלמנטים על המסך בצורה חופשית. ישנם אלמנטים רבים. בממשק וורדפרס, יש יותר צורך בתכנות. אך, אחד מההבדלים המשמעותיים, הוא קידום אתר וורדפרס. הרובוטים של גוגל, סורקים פחות טוב את אתרי וויקס, אך, כן ניתן לקדם אתרי וויקס בגוגל. אולם, העדיפות הגבוהה בגוגל ניתנת לאתרי וורדפרס. ב2 הממשקים, יש את תוספי הSEO הנדרשים לקידום. אך, בעוד בוויקס תוספים אלו מובנים בממשק, הרי שבוורדפרס יש להוריד ולהתקין תוספים אלו. אולם, גוגל קורא טוב יותר את מילות המפתח המנוסחות בתוספי וורדפרס.

מהם תוספי SEO של וורדפרס?

ישנם מאות ואף אלפי תוספי וורדפרס של SEO. כולם פותחו על ידי משתמשים רבים ממדינות שונות. אך, לכולם יש עיקרון זהה:

  • שם האתר- תוסף מיוחד, בו רושמים את שם האתר. גוגל סורק היטב תוסף זה, ונותן לו חשיבות גבוהה. 
  • שמות העמודים- לשמות העמודים הניתנים באתר יש משמעות. גוגל מזהה אותם כמילות מפתח, וסורק אותם. חשוב לתת בשם העמוד מילת מפתח אותה רוצים לקדם.
  • Keyword- מילות מפתח, אותם רוצים לקדם. שפת html, שמה מילים אלו בראש קוד האתר. ולכן, הרובוטים של גוגל סורקים היטב מילות מפתח אלו. תוסף זה, מתחלק ל2 סוגים עיקריים: יש מילות מפתח של כל האתר, המופיעות בראש הקוד של האתר. לעומת זאת, יש מילות מפתח של כל העמוד, המופיעות בראש הקוד של כל עמוד. 

אלמנטור – שדרוג של הוורדפרס.

אחד מהפיתוחים המשמעותיים של תוספי וורדפרס, שתורמים רבות לקידום האתר, הוא "אלמטור". זהו תוסף, בו ניתן לעצב את האתר באמצעות גרירת אלמנטים אל משטח ריק. ניתן לבנות אתר ממשטח לבן ריק, ללא צורך בתבנית וורדפרס. לאלמנטור, יש וויג'טים מסויימים. אולם, ניתן להוריד תוספי וורדפרס בממשק הניהול הכללי. ואז, תוספים אלו מופיעים בוויג'טים של אלמנטור, וניתנים לגרירה. אפשרויות העיצוב של אלמנטור, מעלות את ניקוד האתר בגוגל.

אפשר בקלות רבה יותר לקדם את האתר דרך הקוד בממשק "אלמנטור".

כאשר מוסיפים תמונה או סרטון לאתר, אפשר ליצור קידום אורגני. יש לכתוב בALT תיאור מדוייק, ולכלול בו מילות מפתח. בממשק וורדפרס הרגיל, הגישה של המפתח אל שורת הALT אפשרית. אך, ב"אלמנטור", יש יותר אפשרויות קידום של האתר דרך הקוד. 

קידום אתר חנות שנבנה בוורדפרס דרך אי ביי, אסתי ואמזון.

אחד מהיתרונות של בניית חנות בוורדפרס, היא שאפשר באמצעות תוסף, לבנות מראש את החנות כחנות המשויכת אל אי ביי, אסתי, או אמזון. וכך, החנות מקבלת קידום אורגני נוסף, משום שהקישור מופיע גם באתרים אלו. 

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פודקאסטים על טכנולוגיה
פודקאסטים הם דרך מצוינת ללמוד דברים חדשים. הם גם מקור נהדר להשראה ורעיונות. לכן, חשוב להקשיב...
קרא עוד »
פבר 21, 2023
האם אדם טל נחשב לגורו אינטרנטי?
אנשים רבים מחשיבים את אדם טל לגורו אינטרנטי, מאחר ומדובר על אחד האנשים המוכרים והידועים ביותר בתחום...
קרא עוד »
מרץ 03, 2021
כיצד לשווק מוצרים באמצעות סרטוני וידאו
סרטוני וידאו מהווים את הדרך האופטימלית לשווק מוצרים או שירותים שונים שהעסק מספק ללקוחות שלו. אם בעבר...
קרא עוד »
מאי 02, 2018