מערכת ניהול לידים – מי צריך אותה ובשביל מה?

מערכת ניהול לידים

יש לכם עסק ואתם צריכים לעשות בו סדר? כאן נסביר על הדרך היעילה ביותר לעשות זאת באמצעות מערכת ניהול לידים!

מקור הבלגן

כל עסק, כשהוא נמצא בתחילת דרכו, יכול להתנהל בקלות יחסית בעזרת תוכנות ויישומים שונים. אבל ככל שהעסק גדל, כך גדלות גם הדרישות שלו וכך בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם מתפזרים בין המשימות שלהם ופעמים רבות אף מפסידים כך לקוחות, מפני שאלו נופלים בין הכיסאות.

חשיבות הלידים 

לכל עסק, ובעיקר אם הוא נמצא בתחילת דרכו, כל ליד הוא חשוב וכל ליד הוא לקוח משלם בפוטנציה. זו הסיבה לכך, שאנו עובדים כל כך קשה למצוא לידים וגם לכך, שחשוב כל כך להיות במעקב אחריהם ולבצע את שיחות ההמשך במטרה להפוך אותם ללקוחות משלמים וממליצים.

מהי מערכת ניהול לידים?

מערכת ניהול לידים היא מערכת, שמטרתה היא לעזור לבעלי עסקים קטנים ולעוסקים במכירות בעסקים גדולים לנהל את הלידים המגיעים אליהם. המערכת עובדת באופן כזה, שמאפשר לנותן השירות לראות כל הזמן מהו הסטטוס של הליד באותו רגע נתון, מה סוכם לגבי המשך התהליך ועוד.

לדוגמה, נציג מכירות משוחח עם לקוח פוטנציאלי וקובע אתו שיחת המשך שבוע לאחר מכן. כדי שהשיחה הזו לא תיפול בין הכיסאות, הסיכום מתועד במערכת וכך נוצר הסדר הדרוש ביחסים בין הלקוח הפוטנציאלי לבין הנציג. כמובן, התיעוד כולל גם את פרטי השיחה, על מנת שהשיחה הבאה תהיה שיחת המשך ולא תכלול פרטים מיותרים, עליהם כבר דיברו בשיחות הקודמות.

איך עוד יכולה לעזור המערכת? 

חשבו לדעת, שלמרות שהמערכת נקראת מערכת ניהול לידים, היא יכולה לעזור גם בניהול קשרי לקוחות קיימים! כלומר, מהרגע שבו הליד הופך ללקוח, ניתן להמשיך ולתעד בה את הקשרים הנוצרים בין הלקוח לבין נציגי העסק. דבר נוסף שחשוב לדעת לגבי המערכת הוא, שגם במידה ויש מספר גדול של עובדים ונציגים, כמו מקרים של מוקדי מכירות ושירות לקוחות, כל הנציגים יכולים לראות את ההיסטוריה של הלקוח ולתת לו מענה יעיל.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כדאי להישאר מעודכנים עם כל מה שחם היום בטכנולוגיה!
השינויים בעולם הטכנולוגיה הם בלתי נגמרים, והרי שאם אתם מחפשים אחר דרך תמיד להישאר מעודכנים, אז בוודאי...
קרא עוד »
אוק 16, 2018
גניבה ממעסיק – מהו העונש על כך?
מה ההבדל בין עבירת גניבה "רגילה" לבין עבירת גניבה ממעסיק? חוק העונשין מגדיר את העבירה גניבה כ- "נטילה...
קרא עוד »
יול 11, 2019
איך לבחור דיסק קשיח למחשב נייד?
  בעבור אלו מכם אשר ירצו בכך, היו בטוחים כי תוכלו למצוא דיסק קשיח למחשב נייד וזאת ללא שום קושי. כל...
קרא עוד »
ינו 17, 2017