מה העונש על שימוש בתמונות ללא רישיון?

מערכת ניהול לידים

העידן המקוון מציב את האנושות בפני דילמות ומצבים חדשים שלא היה מוכרים בעבר. אחד הנושאים המשמעותיים הוא הפרת זכויות יוצרים. היות ובאינטרנט יש יצירות בתחומים רבים, והמדיה המקוונת עלולה לאפשר לנו לעשות שימוש בקבצים ללא תשלום ובלי רשות, הדבר עשוי להביא לפעולות שהן עבירה על החוק לכל דבר ועניין. המצב הזה פוגע ביוצרים ובזכויות שלהם, ומביא למצב בו אנשים מסוגלים להפיק תועלת מיצירות של יוצרים אחרים בלי לעדכן אותם ובלי לשלם להם על כך. כמובן שהמציאות הזו אינה מתקבלת על הדעת, והיא מחייבת נקיטת פעולות שונות על מנת למנוע את המצב הזה.
כדי למגר תופעה זו, הוקמו מבחר אתרים להורדת תמונות לשימוש חופשי או בתשלום!

שימוש בתמונות ללא רישיון

אחד המקרים הנפוצים הוא שימוש בתמונה ללא רישיון. וניתן דוגמה. נניח שגולש מבקר בפורום מקצועי או בדף פייסבוק של צלם, ומגלה תמונה מלהיבה של ילד. בדיוק תמונה כזו הוא מחפש עבור העיצוב הגרפי הנוכחי שהוא מעצב. תמונה כזו עשויה לפאר את האתר שלו ולקדם אותו כל כך. כמה פשוט להעתיק את התמונה ולשמור אותה אצלו במחשב בשם. טכנית הפעולה הזו כל כך פשוטה, והיא עלולה להתבצע על ידי אנשים. חלקם אולי לא מודעים לחומרת המעשה, והם סבורים שאם מבחינה טכנית הפעולה אפשרית ואין על תמונה סימן מים, זה אומר שהדבר מותר. ויש מי שמודע לכך שזו פעולה לא לגיטימית, אבל משום מה הוא מבצע אותה למרות זאת.

עונש על שימוש בתמונות ללא רישיון

כדי למנוע את המקרים הללו, ולעצור את הגורמים שעושים שימוש בתמונות ללא רישיון, קיימים כללים שמגדירים אילו תמונות מותרות בשימוש, ובאילו תמונות ניתן להשתמש ברשת תוך ציון מקורם וקישור לאתר המקור. ויש תמונות שלעולם אסור לעשות בהם כל שימוש ללא רישיון. במידה ואדם ביצע עבירה כזו והוא השתמש בתמונות ללא רישיון הוא עתיד לתת על כך את הדין. הדבר תלוי בחומרת המעשה, בשימוש שהוא עשה בתמונות, וכן בתביעה שיגיש נגדו בעל התמונות והנזק שנוצר לו בגין הנזק הזה. לא שווה להתעסק עם זה, לא עושים שימוש בתמונות ללא רישיון!
מוזמנים להתרשם ממבחר מאגרי תמונות איכותיים ומומלצים שישרתו אתכם.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיתוח אחר עם אג'ייל
אם אתם מחפשים אחר פיתוח תוכנה חדש זריז, חכם וכזה שיתרום רבות לארגון שלכם, חשוב שתכירו תהליך פיתוח חדש...
קרא עוד »
דצמ 26, 2017
בחינת חלופות לשירותי תמלול עסקיים
האם אתה בוחן חלופות לשירותי תמלול עסקיים מסורתיים? צלול לתוך המדריך המקיף הזה כדי לגלות ארבע עד שמונה...
קרא עוד »
מרץ 11, 2024
תוכנה לניהול לקוחות MAKEBOOK
אין ספק כי המחשבים מקלים מאוד על החיים בכל הקשור בניהול עסקים. בעוד שבעבר כל בעל עסק היה צריך להחזיק...
קרא עוד »
דצמ 12, 2021