כללי הזהב של קידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני

רוצים לקדם את האתר שלכם? יש 2 דרכים לקידום האתר. אפשרות אחת, היא באמצעות מודעות ממומנות של גוגל. אפשרות שנייה, היא לגרום לאתר להופיע מעצמו במקומות הראשונים במילות החיפוש, מבלי לשלם כסף לגוגל. הדרך הראשונה פשוטה מאוד. הדרך השנייה, דורשת יותר מאמץ, מיקוד, ויצירתיות. 

לקידום אורגני של אתרים יש כללים.

איך גורמים לאתר להופיע במקומות הראשונים בגוגל? יש כללי זהב ברורים מאוד. ישנם סוגים רבים פעולות שאפשר לבצע כדי להגיע למקומות הראשונים בגוגל. חלק מהפעולות כל אחד יכול לבצע, ולחלק מהפעולות יש צורך במתכנת אתרים. קידום אתרים אורגני הינו תחום רחב הכולל מספר מיומנויות וכישורים. על מנת להצליח, כדאי להיצמד לכללי זהב ברורים. יש לבצע בראש ובראשונה את הפעולות הבסיסיות, ובהמשך את הפעולות המשניות.

כלל ראשון – מה שם הדומיין?

כלל הברזל בקידום אורגני, הוא יצירת שם דומיין מתאים. הדבר הראשון שסורקים הרובוטים של גוגל, הוא שם הדומיין. ולכן, כאשר מילת מפתח מרכזית נמצאת בשם הדומיין, מקבל האתר עדיפות גבוהה בגוגל. כיוון שיש תחרות על שמות מתחם, צריכים לפעמים להיות יצירתיים. 

כלל שני – כתיבת מילת המפתח בכותרת האתר.

לפעמים, יש נטייה לבעלי עסקים לבקש מהגרפיקאי, שיעצב עבורם תמונה יפה לכותרת האתר. אך, בקשה זו, לא מסיעת בקידום האתר, אלא רק מזיקה. ומדוע? משום, שהרובוטים של גוגל סורקים את כותרת האתר. אם מילת המפתח המרכזית מנוסחת בכותרת של מלל חי, בתגית h1, הרובטוים של גוגל יתחילו לקדם את שם האתר. מערכות בניית האתרים, מאפשרות כלים מקצועיים לעצב את כותרת האתר באופן שהמלל יהיה חי, ומסודר בצורה יפה ומעוצבת.

כלל שלישי – כתיבת מילות המפתח המרכזיות בכותרות של דפי האתר.

הרובוטים של גוגל, מייחסים חשיבות גבוהה לכותרות הדפים. לכן, חשוב שכותרות הדפים, יכילו את מילות המפתח המרכזיות של האתר. כמובן, חשוב לתת לכותרות את התגית h2. כמובן, חשוב מאוד לשמור על תוכן איכותי לאתר. חשוב שיהיו דפים עם תוכן שיש לו ערך משמעותי לגולש.

חשוב מאוד להקפיד על כללי UX של האתר.

חשוב מאוד, להקפיד על כל כללי הUX של האתר. ומדוע? משום שגוגל נותן ניקוד גבוה לאתרים המקפידים על כללים אלו. גוגל נותן ניקוד גבוהה לאתר מעוצב טוב. אחד מהכללים של UX, הוא מספר מצומצם של פריטים בכל קבוצה. ולכן, כאשר מקדמים מילת מפתח באמצעות מאמרים, חשוב לא לחרוג מהכמות האידיאלית. אתר עם רשימה ארוכה של עמודים תחת עמוד אחד בתפריט הראשי, יורד בדירוג. יש לשמור היטב על חלוקת הדפים לפי רמות. 

איך מקדמים נכון אתר בבלוג ובפייסבוק?

צריך לזכור שהבלוגים והרשתות החברתיות, הם המשרתים של האתר. הם לא העיקר בקידום, אלא משניים. חשוב שהמאמרים בבלוגים יהיו בעלי ערך מעניין וחשוב לגולש. כאשר מקדמים קידום אורגני אתר דרך הפייסבוק, חשוב להעלות פוסטים קצרים, עם טיפים חשובים שיעניינו את הגולש. 

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטון תדמית – בכל מקום, בכל זמן
אחד היתרונות הבולטים של רשתות חברתיות, יוטיוב, אפליקציות ואתרי אינטרנט, בא לידי ביטוי בעובדה, שיש לנו...
קרא עוד »
מרץ 02, 2021
מה זה IT בעצם? ומהי חשיבותו של ציוד זה?
הציוד שדרוש עבור מערכת טכנולוגיית המידע אשר אמור לעבד את הנתונים השונים ולנהל אותם נקרא ציוד...
קרא עוד »
ספט 30, 2020
מה זה חווית משתמש ולמה זה צריך לעניין אתכם
חווית משתמש הינה החוויה של הלקוח אשר בא במגע עם עסק מסוים, הן בעולם הדיגיטלי והן בעולם הפיזי. מדובר...
קרא עוד »
אוק 12, 2020