ייעוץ עסקי מקצועי

יועץ עסקים מקצועי

ישנם יועצים עסקיים רבים. האם הם מקצועיים? מהו יועץ עסקי מקצועי? כל אחד, יכול לנסות לתת עצות משלו כיצד לנהל את העסק. ואכן, אחת הבעיות של בעלי העסקים המתחילים, היא שסביבתם נותנת להם כל מיני עצות לא מקצועיות, שלרוב סותרות. פעמים רבות, עצות אלו לא עוזרות, אלא מזיקות. יועץ עסקי מוצלח, חייב להיות מקצועי בתחום.

מה הופך יועץ עסקי למקצועי?

לא כל יועץ עסקי, הוא גם מקצועי. בשביל לתת ייעוץ לבעלי עסקים, יש צורך ללמוד את התחום. ולכן, לעולם אל תלכו אל יועץ עסקי שלא למד את נושא עולם העסקים באופן מקצועי. ייעוץ עסקי מקצועי, תקבלו ממי שיש לו הכשרה בתחום. אפשר לחלק את ההכשרה של היועצים העסקיים המקצועיים ל2 סוגים: יועצים שלמדו בצורה מקצועית פרסום, ויועצים שלמדו ניהול עסקים. 

האם מספיק שהיועץ העסקי ייבנה לבעל העסק "פרסונה"?

מהי "פרסונה"? הכוונה היא לדמות דמיונית, המשתמשת במוצר אותו מוכר העסק, או נעזרת בשירותי העסק. כמעט כל יועץ עסקי, ייבנה פרסונה עם בעל העסק. אך, האם זה מספיק? צריך לזכור, שבעבר, היו היועצים העסקיים בונים פרסונה לפי הלקוחות הגרים בסביבת העסק. כיום בעידן הדיגיטלי, מוטב להתמקד בבניית פרסונה המתאימה לייחודיות ולנקודת הבידול של העסק. לפעמים, קהל היעד של העסק יגיע דרך אמצעי הדיגיטל, ולא יגור בסביבה הפיזית של בעל העסק. ולכן, חשוב שהיועץ העסקי יידע לבנות פרסונה המותאמת לקהל היעד המגיע דרך הדיגיטל.

היועץ מבצע תהליך מקצועי עם בעל העסק.

אחד מהדרכים להבדיל בין יועץ עסקי מקצועי לבין יועץ עסקי חובבני, הוא התהליך אותו מבצע היועץ עם בעל העסק. יועצים עסקיים מקצועיים, מבצעים עם בעל העסק תהליך של בניית בריף. לפי הבריף שנבנה, בונה היועץ עם בעל העסק את התמהיל השיווקי, ומתכנן איתו את ערוצי השיווק.

ייעוץ עסקי מקצועי הוא תהליך.

עליכם לדעת, שייעוץ עסקי מקצועי, לא מסתיים בפגישה אחת. למעשה, ייעוץ עסקי המתנהל בצורה מקצועית הוא תהליך. במפגש הראשון, בונים את הבסיס. היועץ, מציע מתווה שיווקי לבעל העסק. במפגשים הבאים, מנתחים את המהלכים השיווקיים של העסק. את ההצלחות, לעומת הכישלונות. היועץ ובעל העסק, לומדים ביחד את סוד ההצלחות, ואת הגורם לכישלונות. 

ייעוץ לשיווק עסקי בדיגיטל.

מאפיין נוסף של יועץ עסקי מקצועי, הוא שילוב מקצועי של שיווק דיגיטלי, במערך הפרסום של העסק. ככל שהיועץ יהיה מקצועי יותר, הוא ייתן נתח יותר גדול לפרסום הדיגיטלי. זאת, משום ההבנה המקצועית שהעולם עבר לשיווק דיגיטלי. 

איזו קהילה עסקית לבנות?

סוג חדש של יועצים עסקיים מקצועיים, הם יועצים המלמדים את בעל העסק, כיצד לבנות ולנהל קהילה דיגיטלית. אין כלי שיווקי חזק יותר מלפרסם תכנים באמצעי המדיה השונים, רק לקהל יעד פוטנציאלי. השקעה זו, מגדילה ומביאה הרבה יותר מכירות, מאשר שיטות הפרסום הרגילות, אשר לא תמיד פונות לקהל היעד הממוקד הנדרש. לכן, תחום בניית הקהילה, יבדיל בין יועצים עסקיים מקצועיים, לבין יועצים עסקיים חובבנים.

טכנולוגיה ו- IT לימודי אינטרנט ומחשבים סלולר וגאדג'טים קידום אתרים קריירה שיווק באינטרנט שיווק ברשתות חברתיות תוכנה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מכינים תוכן לאתרים
אחד החלקים החשובים ביותר שקיימים בנושא של תחזוקת אתרי אינטרנט, עדכון וקידום שלהם בגוגל, הוא כל מה...
קרא עוד »
יונ 02, 2021
מיקור חוץ QA
מיקור חוץ היא דרך מצוינת להפחית עלויות, לשפר את האיכות ולהרוויח יותר זמן. עם זאת, בסביבת העבודה המהירה...
קרא עוד »
דצמ 12, 2022
דיו למדפסת קנון – יכול להגיע במחיר אטרקטיבי
אם תרצו לרכוש דיו למדפסת קנון ולהשיג אותו במחיר אטרקטיבי במיוחד, תוכלו לגשת לחנות שמציעה דיו יחד עם...
קרא עוד »
דצמ 14, 2020